reklama

Apple: Mediatek zřejmě nahradí společnost Qualcomm

Apple: Mediatek zřejmě nahradí společnost Qualcomm
2018-07-05T13:30:30+02:00
• 5. 7. 2018

Americká firma s logem nakousnutého jablka v poslední době dělá jeden řez za druhým. Nejprve se dohodla se společností LG Display na výrobě OLED panelů, čímž sníží závislost na Samsungu, nyní ukončuje dlouholetou spolupráci s Qualcommem. 

Údajně je hlavním důvodem, proč se Apple rozhodl Qualcomm odsunout na druhou kolej, několikaměsíční soudní bitva. Dlouholetý dodavatel LTE modemů pro iPhony se tak nyní bude muset spokojit s rolí dvojky. V letošním roce firma pokryje zhruba jen tři čtvrtiny všech dodávek, v příštím roce už žádné. Kdo tedy nahradí dosavadní Qualcomm?

Pro Apple je iPhone klíčovým produktem, tudíž je jasné, že dodavatele nahradí minimálně stejně kvalitní konkurencí. Podle všeho se budou o budoucí dodávky LTE modemů starat dvě společnosti, Intel a MediaTek. 

MediaTek aneb nejkvalitnější výrobce čipů?

MediaTek je ve světě považován za jednoho z nejlepších a nejkvalitnějších výrobců čipů. Údajně se navíc nebrání ani vývoji dalších technologií, což je pro Apple klíčovou informací. Pokud tedy vše půjde podle plánů, během příštího roku bychom se s největší pravděpodobností mohli dočkat iPhonů s LTE modemy a podporou 5G. Taková 5G síť bude dosahovat mnohonásobně vyšších rychlostí než aktuální 4G technologie. 

V praxi bude výroba modemů fungovat následovně. Intel a MediaTek se podělí o značný kus dodávek, zbytek dodá společnost Qualcomm. V příštím roce pak Qualcomm nebude dodávat žádné součástky, tudíž se o výrobu podělí jak Intel, tak také MediaTek. 

Zajímavostí je, že se MediaTek nesoustředí jen na LTE modemy pro budoucí iPhone. Nové informace naznačují, že společnost nyní začala pracovat na výrobě nového HomePodu. Abych vše uvedl na pravou míru, připravuje pouze některé důležité komponenty, které budou součástí chytrého reproduktoru. Zahraniční zdroje mimo jiné uvádí, že MediaTek začíná pracovat na Wi-Fi čipech. S největší pravděpodobností jde ale o jakýsi test Applu, díky kterému zjistí, jak firma bude schopna v budoucnu plnit zakázky. 

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat