reklama

iPhone: Apple prý letos uvede model, který nabídne vestavěnou SIM kartu

iPhone: Apple prý letos uvede model, který nabídne vestavěnou SIM kartu
2018-07-05T12:30:16+01:00
• 5. 7. 2018

Firma s logem nakousnutého jablka má v plánu letos představit tři nové smartphony. Minimálně jeden iPhone bude disponovat podporou dual-SIM, což mimo jiné potvrdila i čínská zpravodajská stránka 21st Century Business Herald.

V současné době musíte používat SIM kartu svého operátora, a pokud chcete využít služeb jiného, musíte si pořídit další. Tato cesta je zatím velmi neefektivní a pro některé až zbytečná. Podle čínské publikace se však brzy dočkáme iPhonu, který bude nabízet vestavěnou Apple SIM (e-SIM), včetně tradičního šuplíku pro SIM karty. Díky speciální Apple SIM budete moci mezi operátory přepínat jako lusknutím prstu.

iPhone nabídne šuplík pro dual-SIM

Apple jiĹľ takovou SIM kartu pĹ™edstavil, a to u iPadu Air 2 v roce 2014. Ta dovoluje v podstatÄ› totoĹľnou funkci. BohuĹľel podpora byla pouze v USA a VelkĂ© Británii. Takzvanou e-SIM používajĂ­ hlavnÄ› dobrodruzi, kteří ÄŤasto cestujĂ­ – například z Evropy do USA. Funkce se stala velmi oblĂ­bená, neboĹĄ uĹľivatelĂ© nemusĂ­ neustále Ĺ™ešit novĂ© SIM karty. Velmi jednoduše, uĹľivatel si vybere operátora, tarif a „frčí“. 

Prozatím není zřejmé, který z modelů bude touto Apple SIM vybaven. Dle mého názoru se bude jednat o iPhone X Plus, neboť tento telefon bude cílit převážně na asijské trhy, kde uživatelé mají rádi velké displeje a hlavně dual-SIM. 

Nicméně analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že částka za 6,1palcový iPhone s Dual SIM by měla být v rozmezí od 650 do 750 amerických dolarů. Levnější varianta, tedy model s pouze jedním slotem na SIM kartu, bude cenově v rozmezí od 550 do 650 amerických dolarů. Ceny dalších dvou iPhonů s OLED displejem, kterých se dočkáme v tomto roce, nebyly zmíněny. Je však pravděpodobné, že se bude jednat o dražší telefony.

„6,1palcový iPhone bude nabízet displej s technologií LCD a bude podporovat DSDS (Dual SIM Dual Standby, pozn. redakce). Pokud bychom se opravdu dočkali dvou variant, vytvoří se více cenových segmentů, čímž se výrazně zvýší množství zásilek. Model DSDS by pak mohl výrazně dopomoci zvýšit podíl na čínském a komerčním trhu.“

Analytik navíc uvedl, že zařízení s úhlopříčkou 6,1 a 6,5 palce budou podporovat DSDS, zatímco 5,8palcový iPhone nikoliv. Apple v tomto případě použije moduly Intel XMM 7560 a Qualcomm Snapdragon X20 pro rychlejší LTE. Zařízení s podporou DSDS navíc bude podporovat tzv. LTE + LTE, díky čemuž budou moci být současně aktivní dvě SIM karty.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim