reklama

Light připravuje první smartphone s devíti fotoaparáty

Light připravuje první smartphone s devíti fotoaparáty
2018-07-05T14:43:52+02:00
• 5. 7. 2018
2

Dlouhou dobu se spekulovalo, že by nadcházející generace iPhone X měla nabídnout hned trojici zadních fotoaparátů. To se samozřejmě nelíbilo nejen nám, ale také široké veřejnosti. Nalijme si čistého vína, už dva fotoaparáty na zadní straně telefonu je příliš, když je možné veškerou technologii umístit do jednoho fotoaparátu, viz. Google Pixel. Ale co takových devět fotoaparátů?

Light smartphone s 9 fotoaparáty? I to je dnes možné.

Kolegové ze zahraničního zpravodajského serveru Washington Post zjistili, že společnost Light pracuje na smartphonu, který by měl být vybaven až devíti fotoaparáty. Zní to možná šíleně, ale firma Light by mohla s takovýmto telefonem na trhu skutečně uspět. Výrobce již má nějaké ty zkušenosti se zařízeními s vícero čočkami, dokazuje to například jeho zrcadlovka Light L16, jež disponuje 16 fotoaparáty.

Údajně bude u nového telefonu možné, při použití všech fotoaparátů, zachytit snímky s rozlišením 64 megapixelů. Většina současných smartphonů dokáže se svým fotoaparátem zachytit fotografie pouze v rozlišení okolo 12 Mpx. Faktem ale je, že žádný výrobce dosud nevybavil telefon devíti fotoaparáty.

Fotoaparát, který bude umístěn v telefonu od společnosti Light, bude prý nadmíru spolehlivý. I ve velmi slabém osvětlení by měl dokázat vytvořit snímky s ostrými a hlubokými detaily. Pořízené fotografie dokonce mohou vypadat stejně, jako kdybyste použili DSLR, tedy klasickou zrcadlovku.

Stůjme ale nohama na zemi. Moc dobře všichni víme, že více fotoaparátů a megapixelů nemusí nutně znamenat lepší a kvalitnější fotografie. Ideálním příkladem může být zmíněná zrcadlovka s 16 fotoaparáty. Ta disponuje několika funkcemi, třemi objektivy s ohniskovou vzdáleností 150 mm, širokoúhlými objektivy a středními teleobjektivy. Bohužel podle recenzentů nedosahuje takových kvalit, jak by se za 41 000 Kč bez DPH patřilo. 

Společnost Light připravuje smartphone, který bude pracovat na podobném principu, jako například iPhone X či Samsung Galaxy S9+. Jedná se o modely, které také disponují vícero fotoaparáty. Při zaznamenávání snímků pracují se všemi fotoaparáty, následně složitý algoritmus vybere nejlepší fotografii a tu uživateli poskytne. O to samé se pokusí zmíněná společnost Light. 

Zdroje: tomsguide.com, cultofmac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Luap Hut

6. 7. 2018, 6:55

Není to málo?

Ivan Šuhajda

6. 7. 2018, 6:56

Antone Pavlovici

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat