reklama

Android P obsahuje novou nabídku usnadnění přístupu

Android P obsahuje novou nabídku usnadnění přístupu
2018-07-03T15:54:05+02:00
• 4. 7. 2018
1

Teprve včera jsme se dočkali čtvrté vývojářské verze Androidu P. Neočekávali jsme, že by předposlední vydání obsahovalo nějako novinky, ale nakonec se ukázalo, že došlo k nejen grafickému ladění. Jedna funkce nám ale unikla. Konkrétně jde o novou možnost pro usnadnění přístupu.

Usnadnění přístupu skrze nové menu

Google na vývojářské konferenci ukázal nové menu pro usnadnění přístupu, ale nebylo obsaženo v první verzi Androidu P Developer Preview. Objevilo se až ve třetí variantě před měsícem, ale nikdo si jej nevšiml, jak uvádí web Android Police, který o novince informoval.

Smartphony se v dnešní době velmi hodí jako prostředek komunikace nejen tělesně postiženým. Bohužel možnosti nejsou tak rozsáhlé, jak by bylo potřeba. Proto Google pracuje na funkcích, které mají zjednodušit používání. K takovým se řadí i novinka v podobě speciálního menu v rámci přístupnosti.

Po aktivování (Nastavení > Přístupnost > Nabídka usnadnění přístupu) se přidá vedle ovládacích tlačítek ikona malého panáčka. Po kliknutí na toto tlačítko se objeví menu s devíti ikonami, které nabízí od hlasového asistenta až po možnost vytvoření snímku obrazovky.

Možná si řeknete, že se jedná o zbytečnost, ale uživatelé, kteří mají komplikace při stisknutí hardwarového tlačítka mají díky této novince možnost použít funkce, které nejsou běžně dostupné ze systému.

Menu pro usnadnění přístupu si navíc může najít uplatnění i u řidičů, kteří mají mobil v držáku. Například aktivování hlasového asistenta, nebo ovládání hlasitosti.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

4. 7. 2018, 8:06

hezká funkce, jen by podle mne potřebovalo přepracovat rozložení ikonek. třeba hlasitost je o dost používanější než vypnutí. jinak krok chválím, je to vlastně něco jako control center u ios

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat