Nové hybridní hodinky GLIGO budou mít e-ink displej

Nové hybridní hodinky GLIGO budou mít e-ink displej
2018-06-30T12:52:59+02:00
• 30. 6. 2018
2

Před nedávnem prošly na INDIEGOGO hodinky GLIGO úspěšně startupovou fází a jdou do výroby. Tyto hodinky podpořilo za 2 dny více než 200 lidí, a překonaly tak původní cíl 10 tisíc dolarů skoro dvojnásobně. Podporu získaly hlavně díky jedinečnosti, která hodinkám rozhodně přidá na popularitě. Hodinky totiž nevyužívají normální displej jako většina chytrých hodinek. Místo toho šel výrobce cestou hybridního provedení.

GLIGO s e-ink displej

Hlavní výhodou hodinek GLIGO je jejich displej. Není to totiž ani AMOLED jako u Samsungu Gear, nebo OLED u Apple Watch, ani žádný podobný typ displeje. Místo toho využívají hodinky takzvanou e-ink technologii, podobnou té využívané například u čteček knih. Tyto displeje mají jednu zásadní výhodu: nízkou spotřebu energie. Oproti klasickým podsvíceným displejům totiž spotřebují jen zlomek energie.

Na baterii výrobce uvádí výdrž až 180 dní na jedno nabití. Díky tomu nemusí uživatel hodinky neustále dobíjet, nebo se dokonce bát, že by se mu v půlce dne vybily.

 

Funkcemi nezaostávají

I když mají hodinky efektivní displej, neznamená to, že by postrádaly funkcionalitu klasických chytrých hodinek. Dokáží například ukazovat čas schůzek nebo připomínek nastavených v kalendáři pro celý den. Podobně také zobrazují například průběh běhu nebo jiné sportovní aktivity. Dále jsou schopny upozornit vibracemi na věci jako jsou příchozí emaily, hovory, nebo i některé notifikace. Nechybí zde ani měření tepu v případě již zmíněného sportovního využití.

Hodinky jsou vodotěsné do hloubky 30 metrů, takže je není nutné sundavat ani při koupání nebo při plavání. Nabíjení funguje pomocí magnetického kabelu. Mají také možnost volby dvou barevných módů displeje, a to bílou a černou verzi. Hodinky mohou být také neustále v kontaktu se smartphonem, což jim umožňuje přístup ke všem datům v reálném čase. Nakonec je zde možnost volby mezi dvěma typy řemínků: koženým a ocelovým, přičemž oba jsou černé barvy.

Cenově jinde

Už předtím zde byla řeč o porovnávání s jinými chytrými hodinkami. A porovnávat budeme i cenu. Zatímco Apple Watch nebo Samsung Gear se pohybují cenou okolo 9 – 10 tisíc, GLIGO stojí v současnosti 99 dolarů (okolo 2,2 tisíc korun). Je zde tedy znatelný rozdíl i v ceně.

Zdroj: indiegogo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Viktor Čistý

30. 6. 2018, 22:59

Viktor Čistý

30. 6. 2018, 23:09

..aha, tak tyro mají E-ink po celé ploše ciferníku a Lenovo jen malý OLED v jeho dolní třetině. OK, $99 je solidní cena :)

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat