reklama

LinkedIn aktualizuje, přináší dvě nové praktické funkce

LinkedIn aktualizuje, přináší dvě nové praktické funkce
2018-06-30T09:23:58+01:00
• 30. 6. 2018

LinkedIn je profesní sociální síť, na které se setkávají převážně profesionálové, kteří diskutují o svých pracovních zájmech. Jedná se o skvělou možnost, jak získat nové kontakty a hlavně novou pracovní pozici. 

Sociální síť tu s námi nějaký ten pátek je, bohužel nikdy žádné převratné novinky nepřinesla. Ono vlastně ani není moc co přidávat, LinkedIn funguje bezvadně. Nicméně i tak si společnost připravila hned dvě nové funkce, díky nimž bude produkt pro uživatele o něco více užitečnější. 

LinkedIn uživatelům nyní umožňuje připojit se pomocí QR kódů. V praxi funguje funkce velmi jednoduše. Stačí v mobilní aplikaci klepnout na ikonu znázorňující kód QR, jenž se nachází na panelu pro vyhledávání. Následně se zobrazí možnost pro skenování QR kódu, anebo vlastního kódu. Ihned vysvětlím. 

LinkedIn přináší skenování QR kódů a další

Můžete skenovat nejen QR kódy, ale také obrázky, které si uživatel sám nastaví. Díky tomu velmi jednoduše přejdete na profil daného uživatele. Svůj vlastní kód můžete také sdílet prostřednictvím aplikace, e-mailu nebo si jej přidat na své webové stránky. Dokonce si jej můžete přidat do vlastního e-mailového podpisu, životopisu a další. Je tedy jasné, že se jedná o velmi praktickou funkci. Skenování pomocí QR kódů používají například banky ve svých mobilních aplikací. 

Druhou novinkou je tlačítko Zobrazit překlad. Tuto funkci naleznete v rámci LinkedIn Feed a v sekci nedávné aktivity na profilu uživatele. Překlad textu obstarává Microsoft Text Analytics API, která poskytuje překlady také pro Bing, Skype, Microsoft Office a dokonce i pro Twitter. LinkedIn tak nyní umožňuje překlad textu do 60 různých jazyků. 

Microsoft sociální síť LinkedIn odkoupil v roce 2016, od té doby se snaží firma sociální síť implementovat do dalších svých produktů. Důkazem toho je například služba LinkedIn-Powered Resume Assistant, která je zpřístupněna pro předplatitele Office 365. LinkedIn byl dokonce začleněn do aplikace outlook.com a fotoaparátu Pixel, díky čemuž mohou uživatelé najít profil prostřednictvím pouhého snímku vizitky. 

Nové funkce jsou nyní dostupné jak pro operační systém iOS, tak také Android. Funkce překládání je k dispozici ve webové aplikaci.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim