reklama

Niantic otevírá svou Pokémon Go AR platformu také pro vývojáře třetích stran

Niantic otevírá svou Pokémon Go AR platformu také pro vývojáře třetích stran
2018-06-29T16:29:28+01:00
• 29. 6. 2018

Vývojářské studio Niantic Labs, které stojí za jednou z nejpopulárnějších mobilních her Pokémon Go, Ingress a Harry Potter: Wizards Unite, nově umožnilo vývojářům třetích stran používat jejich platformu AR, jenž veškeré tyto aplikace pohání.

 

Vývojářské studio této platformě říká Real World Platform (ve volném překladu Platforma Reálného Světa). Pokud některý z programátorů bude mít o tuto platformu zájem pro svůj budoucí vývoj, může se zaregistrovat prostřednictvím webu Niantic. Na oficiálním webu navíc získá více informací o tom, jak se k této platformě dostat. 

„Jsme velmi nadšeni z příležitostí v naší pokročilé AR platformě, a chceme, aby i jiní vývojáři mohli Real World Platform využívat pro budování inovativních aplikací, her, funkcí a mnoho dalšího. Prozatím budeme vybírat pouze hrstku vývojářů třetích stran, kteří k těmto nástrojům získají přístup v průběhu tohoto roku.“ prohlásil generální ředitel John Hanke na svém blogu. 

Niantic se svou platformou plánuje velké věci

Společnost Niantic Labs také zveřejnila své plány, na kterých aktuálně pracuje. Dále prohlásila, jak moc dopředu se její platforma posouvá. Podle slov generálního ředitele, jedním z klíčových omezení AR je, že objekty ve 3D prostoru nemohou smysluplně spolupracovat. V ideálním případě by prý AR objekty měly být schopny reálné podoby, což takto doposud nebylo. 

Na videu níže si můžete prohlédnout, jak Niantic zlepšilo schopnosti své AR platformy. Zatímco předtím Pikachu mohl běhat pouze před jinými objekty, nyní může běhat přímo za těmito objekty, a to v reálném světě.

Skvělé je, že se tomuto vývojářskému studiu povedlo ještě o něco více snížit latenci, což v praxi umožňuje uživatelům používat AR platformu na kterémkoliv zařízení. 

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim