reklama

Niantic otevírá svou Pokémon Go AR platformu také pro vývojáře třetích stran

Niantic otevírá svou Pokémon Go AR platformu také pro vývojáře třetích stran
2018-06-29T16:29:28+01:00
• 29. 6. 2018

Vývojářské studio Niantic Labs, které stojí za jednou z nejpopulárnějších mobilních her Pokémon Go, Ingress a Harry Potter: Wizards Unite, nově umožnilo vývojářům třetích stran používat jejich platformu AR, jenž veškeré tyto aplikace pohání.

 

Vývojářské studio této platformě říká Real World Platform (ve volném překladu Platforma Reálného Světa). Pokud některý z programátorů bude mít o tuto platformu zájem pro svůj budoucí vývoj, může se zaregistrovat prostřednictvím webu Niantic. Na oficiálním webu navíc získá více informací o tom, jak se k této platformě dostat. 

„Jsme velmi nadšeni z příležitostí v naší pokročilé AR platformě, a chceme, aby i jiní vývojáři mohli Real World Platform využívat pro budování inovativních aplikací, her, funkcí a mnoho dalšího. Prozatím budeme vybírat pouze hrstku vývojářů třetích stran, kteří k těmto nástrojům získají přístup v průběhu tohoto roku.“ prohlásil generální ředitel John Hanke na svém blogu. 

Niantic se svou platformou plánuje velké věci

Společnost Niantic Labs také zveřejnila své plány, na kterých aktuálně pracuje. Dále prohlásila, jak moc dopředu se její platforma posouvá. Podle slov generálního ředitele, jedním z klíčových omezení AR je, že objekty ve 3D prostoru nemohou smysluplně spolupracovat. V ideálním případě by prý AR objekty měly být schopny reálné podoby, což takto doposud nebylo. 

Na videu níže si můžete prohlédnout, jak Niantic zlepšilo schopnosti své AR platformy. Zatímco předtím Pikachu mohl běhat pouze před jinými objekty, nyní může běhat přímo za těmito objekty, a to v reálném světě.

Skvělé je, že se tomuto vývojářskému studiu povedlo ještě o něco více snížit latenci, což v praxi umožňuje uživatelům používat AR platformu na kterémkoliv zařízení. 

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat