reklama

Instagram Stories nově podporují hudbu, službu denně využívá než 400 mil. uživatelů

Instagram Stories nově podporují hudbu, službu denně využívá než 400 mil. uživatelů
2018-06-29T18:39:46+01:00
• 29. 6. 2018

Dobře vybraná hudba může udělat z nudné fotografie či videa diametrálně rozdílný zážitek. Toho si je samozřejmě vědoma také společnost Instagram, která se rozhodla do své mobilní aplikace implementovat možnost, díky které budou moci uživatelé do svých příběhů vkládat skladby. 

Instagram roste, konkurence zaostává

Vůbec poprvé se tato možnost objevila začátkem května tohoto roku, ovšem v té době byla funkce pouze ve fázi testování. Funkce se nyní ale dostává i mezi veřejnost. Očekávat jej tedy mohou nejen uživatelé Androidu, ale také iOS. Aktuálně se funkce rozšiřuje do 6 zemích včetně Spojených států amerických. 

Díky nově vzniklé dohodě mezi nahrávacími studii si uživatelé mohou moci vybírat z celé tisícovky skladeb od známých umělců, včetně Bruna Marse, Dua Lipy, Calvina Harrise a Guns N ‘Roses. Instagram si od této novinky slibuje větší atraktivitu funkce InstaStory. 

Další zajímavostí je, že aplikaci Instagram měsíčně používá více než 1 miliarda uživatelů, jen funkci InstaStory denně využívá přes 400 milionů uživatelů. Čísla razantně vzrostla, neboť v listopadu funkci využívalo „pouhých“ 300 milionů uživatelů. Pokud bychom si pohráli se statistikami, zjistili bychom, že Instagram roste zhruba šestkrát rychleji než konkurenční aplikace Snapchat, jenž za šest měsíců roku 2017 získala jen 13 milionů uživatelů a denně dosahuje na 191 milionů aktivních lidí. 

Chcete-li získat přístup k novým hudebním prvkům, můžete si u své fotografie či videa vybrat speciální nálepku symbolizující skladbu. Díky této nálepce můžete vyhledat nejen určitou skladbu, ale také interpreta. Aktuálně novinka míří do Austrálie, Nového Zélandu, Francie, Německa, Švédska, Velké Británie a Spojených států amerických. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim