reklama

Lightning údajně končí, Apple se prý chystá na USB-C

Lightning údajně končí, Apple se prý chystá na USB-C
2018-06-27T07:44:02+01:00
• 27. 6. 2018

Apple se nebojí velkých kroků, důkazem toho je například nasazení Lightning konektoru, který se vůbec poprvé objevil u iPhone 5. V té době Apple pobouřil nejen majitele starších modelů – iPhone 4s a starší -, ale také nové zákazníky. 

Na velký 30pinový systémový konektor se nesmělo sáhnout, všude po světě totiž kolovala spousta příslušenství kompatibilní s touto konektivitou. Apple však iPhone 5 více zeštíhlil, což si vyžádalo zásah právě do tohoto posvátného slotu. Nový Lightning konektor byl o 80 % menší a připojovat do něj nabíječku bylo a stále je mnohem jednodušší, a to především díky oboustrannému provedení v podobě osmi pinů.

Lightning: Apple je ve fázi přechodu na USB-C

Společnost si pro majitele starších modelů (stále se nacházíme v roce 2012) připravila speciální redukci, aby si uživatelé nemuseli kupovat nové příslušenství. Bohužel byl tu menší problém, neposloužila totiž úplně ve všech případech, neboť například při ukotvení do dokovací stanice jste mohli mít různé problémy. 

Samozřejmě jsme si za tu dobu zvykli a ve finále jsme velmi rádi, že se Apple rozloučil s 30pinovým konektorem. Nyní je zde však další (r)evoluce, kterou má americká společnost v plánu. Již v příštím roce chce své iPhony a iPady vybavit novým standardem v podobě USB-C.

V současné době je Apple ve fázi přechodu z Lightning na USB-C, což znamená, že se tohoto standardu letos nové modely ještě vyhnou. Apple si pravděpodobně od tohoto přechodu slibuje otevření svého jablečného ekosystému světu. Navíc svým zákazníkům bude moci nabídnout o poznání širší spektrum příslušenství. 

Majitelé budoucích iPhonů a iPadů budou moci díky USB-C rychleji nabíjet své zařízení, což je mimo jiné také jedna z hlavních výhod tohoto konektoru. Pokud jste jablíčkář a přechod na USB-C vás netěší, nezoufejte. I v tomto případě si Apple pro své uživatele připraví speciální redukci. Pomocí této redukce nebudete muset zakupovat nové příslušenství. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim