reklama

Vyzkoušejte aplikaci Google Measure – změřte cokoliv svým mobilem

Vyzkoušejte aplikaci Google Measure – změřte cokoliv svým mobilem
2018-06-22T06:52:59+01:00
• 22. 6. 2018

V roce 2016 jsme se dočkali aplikace Measure, která byla určena jen pro zařízení Tango od Googlu. V podstatě nabízela možnost změření předmětů, kde se využívaly sofistikované senzory těchto zařízení. Jelikož projekt Tango byl ukončen a celý vývoj byl soustředěn jen na softwarové řešení v podobě ARCore, byla aplikace na nějakou dobu zapomenuta. Nyní se dostala do Obchodu Play ve verzi právě pro zařízení s podporou ARCore.

Google Measure

Measure slouží pro změření předmětů, kde se využívá jen foťáku a softwaru ARCore, jenž je navržen pro rozšířenou realitu. Aplikace je velmi jednoduchá a nabízí možnost změření délky nebo výšky. Před každým použitím musíte první naskenovat okolí pouhým pohybem mobilu nad plochou a následně si vyberete, jak chcete měřit. Umístíte nástroj přetažením na plochu a nastavíte oba konce. Poté se vám na displeji ukáže hodnota v centimetrech se započítanou odchylkou.

  

Bohužel aplikace není dokonalá a poradí si většinou jen s menšími objekty, jako je třeba nábytek nebo předměty na něm. Zatím nefunguje pro měření například stěn nebo rozsáhlejších ploch. V tomto ohledu Google musí ještě zapracovat, aby byla zcela použitelná. Dalo by se říci, že se jedná o ochutnávku, co by bylo možné dělat na Androidu. V tomto ohledu Apple ukázal schopnější nástroj.

Asi si budeme muset počkat, až vývojáři v Googlu zcela dokončí Measure. Možná se ale dříve objeví alternativa od jiných tvůrců, kteří využijí kompletní potenciál technologie ARCore.

logo-app Measure - quick, everyday measurements YOSAPA Family Group Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim