Google končí s projektem Tango, zbývají měsíce

Google končí s projektem Tango, zbývají měsíce
2017-12-18T07:10:14+02:00
• 18. 12. 2017

V roce 2014 Google představil ambiciózní projekt Tango. První jsme se dočkali mobilu, který byl obohacen o patřičnou dávku senzorů, jenž byly určeny pro 3D skenování prostředí v reálném čase. Výsledná data se použila pro rozšířenou realitu, kterou samozřejmě umělo zařízení zobrazovat. Následně se objevil i tablet nabízející ty samé funkce, ale jen ve větším balení.

Až po dvou letech se na trh dostalo první komerčně dostupné zařízení od společnosti Lenovo. Konkrétně se jednalo o smartphone Lenovo Phab 2 Pro a je taktéž vybavený o potřebné senzory: Dokonce je dostupný na českém trhu (recenze).

V tomto roce se následně objevil teprve druhý mobil zapadající do projektu Tango – Asus ZenFone AR. Pakliže jste očekávali další přírůstek nebo druhou generaci jmenovaných zařízení, zklameme vás. Google totiž oznámil, že projekt Tango bude ukončen v březnu roku 2018. Z toho také plyne, že další mobilní telefony nebo tablety vybavené o nutné senzory nevzniknou.

Google ohlásil tuto informaci v rámci novinek softwarového projektu ARCore, který vychází v druhé verzi developer preview (beta). V oficiální zprávě uvádí, že projekt Tango posloužil pro otestování a získání potřebných dat, díky čemuž mohl vzniknout software využívající jen základní hardware každého mobilního telefonu.

Již nyní je možné si otestovat rozšířenou realitu s ARCore na zařízeních s Androidem 8.1, byť dostupnost na zařízeních je zatím značně omezená. Na druhou stranu se plánuje, že ARCore se rozšíří mezi většinu mobilních telefonů s nejnovějším systémem.

Tango mobily

Bohužel tato zpráva staví dva komerčně dostupné mobily do nelehké situace. Je očividné, že se již nedočkáme dalších aplikací pro technologii Tango a celkově asi už nebude softwarová podpora. Jelikož oba mobilní telefony pravděpodobně nedostanou aktualizaci na Android 8.1, nebudou moci uživatelé zkoušet ARCore. Na druhou stranu půjde jejich cena poměrně rychle dolů.

HEUREKAAsus ZenFone AR ZS571KL 128GB na Heureka.czAsus ZenFone AR ZS571KL...Cena od 24 999 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené) HEUREKALenovo Phab 2 Pro Dual SIM na Heureka.czLenovo Phab 2 Pro Dual...Cena od 10 763 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené)

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat