reklama

ZTE to asi myslí vážně se dvěma výřezy v displeji

ZTE to asi myslí vážně se dvěma výřezy v displeji
2018-05-10T07:31:33+01:00
• 9. 5. 2018
2

V dubnu se objevil designérský koncept společnosti ZTE, který si pohrával se dvěma výřezy v displeji. Horní by nabízel přední kamerku, senzory a reproduktor. Ten spodní by obsahoval jen druhý reproduktor pro stereo zvuk. Samotná čtečka otisků prstů by byla umístěna na zadní straně. Bylo jasné, že se jedná jen o představu a nepočítali jsme s tím, že by došlo v dohledné době k výrobě takového zařízená, aspoň donedávna.

ZTE nestačí jeden výřez, koketuje rovnou se dvěma

Dva výřezy pro maximální displej

Společnosti implementují výřezy do displejů, jelikož současnosti neexistuje technologie, jak vše schovat pod samotný zobrazovací panel. Navíc výrobci chtějí nabídnout smartphone, kde na celé přední ploše bude jen displej. ZTE chce posunout hranice o kousek dál, jak ukazuje patentová přihláška.

Sice nelze vše odvodit z nákresu zařízení, ale několik klíčových vlastností lze vypozorovat. Zadní strana nese čtečku otisků prstů společně s duálním foťákem. Na přední straně se nachází dva výřezy, přičemž ten horní je velmi miniaturní a nese pouze kamerku. Ten spodní je tak trochu záhadou. Je možné, že obsahuje další reproduktor nebo domácí tlačítko.

ZTE přerušilo své podnikání kvůli zákazu USA

Ačkoliv byla patentová přihláška podána teprve v dubnu u čínského úřadu SIPO, tak se jedná asi o trochu starší návrh. Soudíme hlavně podle otvoru na USB konektor, který je asi typu microUSB.

Samozřejmě nelze nyní konstatovat, že by se ZTE pustilo rovnou do výroby. Na druhou stranu asi zvažuje nasazení dvou výřezů, když se firma posunula od konceptu k patentové přihlášce.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Sladek

9. 5. 2018, 7:57
Android aplikace

vloudil se vám tam šotek – druhá reproduktor … a potom posle

Přemysl Vaculík

VIP 9. 5. 2018, 8:36
Android aplikace

Díky, opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim