reklama

Zprávy, které vám nikdo cizí nepřečte. Chatovací aplikace Briar je oficiálně venku

Zprávy, které vám nikdo cizí nepřečte. Chatovací aplikace Briar je oficiálně venku
2018-05-20T09:29:15+01:00
• 20. 5. 2018

Loni v červenci byla na Google Play v beta testovacím režimu přidána aplikace Briar, která umožňuje šifrovaný chat mezi uživateli na principu peer to peer a end to end.

Když chcete mít jistotu, že vás nikdo nešpehuje

Díky synchronizování komunikace v samotných zařízeních, nikoli v centrálním serveru poskytovatele, umožňuje tak uživatelům mít jistotu, že jejich komunikace není nikde uchovávána a nikdo k ní nemá přístup, tedy nemohou být špehováni. Tato aplikace je vhodná do zemí, kde není úplná svoboda slova a kde jsou zakazované určité weby či komunikační prostředky (např. Rusko, Čína).

Aplikace je též vhodná pro investigativní novináře, kteří získávají informace o mocných lidech v zemi a bojí se o své bezpečí (např. Česko, USA). Výhodou je, že Briar funguje například i jen přes Bluetooth či Wi-Fi. V případě připojení k internetu však pracuje přes Tor.

Takto fungují běžné chatovací služby, kde poskytovatel má možnost sledovat komunikaci mezi zařízeními.

Briar byl nyní v polovině května vydán jako oficiální verze a ukončil tak beta testování. Nyní ho v Google Play najdete ve verzi 1.0. Na iTunes pro iOS ještě není dostupný a není zřejmé, zda někdy bude.

logo-app Briar Briar Project Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim