reklama

WWDC 2018: Siri prozradila, že bude mít tmavší domov. Dočkáme se snad Dark Modu?

WWDC 2018: Siri prozradila, že bude mít tmavší domov. Dočkáme se snad Dark Modu?
2018-05-25T17:40:46+02:00
• 25. 5. 2018

Společnost Apple již v minulosti několikrát využila svou největší vývojářskou konferenci WWDC pro oznámení novinek týkající se hlasové asistentky Siri. Otázkou zní, stane se tomu tak i letos? S největší pravděpodobností ano. Pokud se však nyní zeptáte Siri, odpoví vám záhadným způsobem.

Již od pondělí mohou uživatelé iPhonu, HomePodu a dalších Apple zařízení zjistit více informací o WWDC, které bude zahájeno 4. června tohoto roku, pomocí hlasové asistentky Siri. Vzápětí však Siri odpoví „budu mít nový, lesklý domov. Vlastně, ne opravdu lesklý, spíše více matný“. Dále hlasová asistentka prozradí, že „budu také mít nový hlas a budu opět o něco chytřejší“.

Apple bohužel doposud neodpověděl na otázky týkající se plánů se Siri, ale uvedl, že jeho inteligentní asistent bude opět o něco více vtipnější. Jediné tedy, co společnost Apple prozrazuje, jsou záhadné informace v rámci Siri. 

Nicméně, troufám si říci, že se letos máme skutečně na co těšit. Apple vždy na WWDC představuje své novinky týkající se operačních systémů, letos se tedy dočkáme iOS 12, které bude ve znamení optimalizace. Dále Tim Cook a jeho kolegové/kolegyně představují budoucí novinky iPhonu, iPadu a Macu. 

Jakých novinek se dočkalo Siri v uplynulých ročnících?:

2013: Siri získalo zcela nové rozhraní a mnohem hladší hlas

2014: Apple zpřístupnil hlasovou aktivaci „Hey Siri“

2015: Siri se naučila lépe odpovídat na dotazy

2016: Společnost Apple představila novou iniciativu, od které si slibuje, že se Siri v budoucnu stane skutečně užitečným nástrojem – možnost spolupráce s aplikacemi třetích stran, jako je Uber či Circle. 

2017: Byl představen inteligentní reproduktor HomePod, jako reakce na konkurenční Amazon Echo a Google Home.

Od té doby se však Siri nedočkala výrazných novinek a vylepšení. Jakožto jablíčkář si troufám říci, že Apple v této kategorii opravdu zaostává, neboť Alexa či Google Assistant jsou úplně někde jinde. 

Zdroj: eu.usatoday.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim