reklama

MediaTek Helio P22: nový procesor, nové technologie

MediaTek Helio P22: nový procesor, nové technologie
2018-08-07T18:10:44+02:00
• 24. 5. 2018
2

Společnost MediaTek před několika okamžiky představila svůj nový procesor Helio P22 založený na 12nanometrové technologii TSMC FinFET. MediaTek si od této technologie slibuje lepší výkon a vyšší výdrž na baterii v porovnání s 16nanometrovou výrobní technologií. 

MediaTek Helio P22 a bližší specifikace

Nový octa-core ARM Cortex-A53 procesor bude podporovat rozlišení typu 20:9 HD+, technologii MediaTek CorePilot, novou grafickou kartu IMG PowerVR GE8320 a flexibilní paměťový řadič typu LPDDR3 / LPDDR4x. Navíc přinese podporu pro duální fotoaparát 13 + 8 Mpx či jeden 21megapixelový čip. Bokeh je v tomto případě samozřejmostí.

Skvělou informací je, že MediaTek udělal velký krok vpřed v oblasti AI, neboť se zde objevila podpora technologie Face Unlock (odemykání pomocí obličeje) a inteligentní fotoalba. Dále jsme se zde dočkali podpory MediaTek NeuroPilot.

Co se konektivity týká, těšit se můžeme na přítomnost 4G LTE WorldMode modemu, který integruje duální 4G SIM karty s technologií VLTE/ViLTE. Dále zde přibyla technologie MediaTek TAS 2.0 s chytrou anténou a novými standardy, jako je eMBMS, HUPE, pásmo 71 a pokročilé IMS. Inovace se dočkalo také připojení pro 4satelitní multi-GNSS (GPS, Glonass, Beidou, Galileo), Bluetooth 5 a Wi-Fi (nyní 802.11ac).

Zdroj: fonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Proboha, jak někdo může takhle veřejně napsat fotoalbumy? Chápu, že studenti IT se česky neučí, jim stačí jenom jedničky a nuly, ale toto je veřejné zostuzení českého jazyka. To tam nesedí někdo, kdo to po těch pisálcích reviduje?

Přemysl Vaculík

VIP 7. 8. 2018, 18:11

Díky za upozornění. Opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat