WWDC 2018 oficiálně potvrzeno: co všechno bude představeno?

WWDC 2018 oficiálně potvrzeno: co všechno bude představeno?
2018-05-24T08:56:16+02:00
• 24. 5. 2018
2

Společnost Apple konečně potvrdila oficiální datum konání největší vývojářské konference WWDC 2018. Potvrdila to v rámci rozesílání pozvánek. Vývojářská konference se uskuteční 4. června v obvyklém čase, tedy v 10:00 místního času. V našem případě se bude jednat o pondělí v čase 19:00. 

Z nějakého důvodu se nemůžete dostat do Kongresového centra McEnery v San Jose, Kalifornii? Nebo nemůžete získat lístek na WWDC ? Nevadí, máme pro vás skvělé a pohodlné řešení. Apple potvrdil, že i letos uspořádá živé vysílání. 

Veškeré dění tak budete moci sledovat pomocí prohlížeče Safari nebo Microsoft Edge. Novinkou je také podpora prohlížečů Chrome či Firefox. Musíte však mít nainstalované požadované softwarové kodeky. 

Letos se tedy bude WWDC konat v datech 4. až 8. června 2018, a to konkrétně ve městě San Jose, kde se událost konala také vloni. Přitom v předchozích letech jsme byli zvyklí na San Francisco. Vždy první den této konference jsou v rámci úvodní keynote představovány nové produkty a nové verze softwaru. Letos se s největší pravděpodobností dočkáme iOS 12, watchOS 5, tvOS 12 a macOS 10.14. Krom toho dojde možná k představení nových iPadů Pro.

iPhone SE2: stejný design, žádné nové technologie?

Očekávat můžeme i iPhone s kovovými zády a rámy, horním a spodním rámečkem nad displejem, a samozřejmě také hardwarovým domovským tlačítkem. Hlavní novinkou však má být o něco větší displej, který bude zvětšen přesně o 0,2 palce. iPhone SE2 tedy nabídne 4,2palcový displej s mírně odlišnými rámečky, které vytvoří krásný a moderní design. Bohužel můžeme zapomenout na nejnovější technologie v podobě Face ID a podobně.

Nová generace by pravděpodobně měla disponovat procesorem A10 Fusion. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se pak postará operační paměť s kapacitou 2 GB. K dispozici pak budou hned dvě varianty, které se opět budou lišit velikostí vnitřního úložiště – 32 a 128 GB. Podrobnější informace bohužel nemáme. Telefon by se měl začít prodávat již v druhé polovině roku 2018.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Roman Mastalir

24. 5. 2018, 14:11

Californie je PDT, tedy -9h. Keynote nezačne v 18:00, ale 19:00.

Přemysl Vaculík

VIP 24. 5. 2018, 14:26

Díky za upozornění, opraveno.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat