iPhone X a iPad Pro získávají ocenění pro nejlepší displeje roku

iPhone X a iPad Pro získávají ocenění pro nejlepší displeje roku
2018-05-17T12:59:42+02:00
• 17. 5. 2018
3

Apple v poslední době získává jedno ocenění za druhým. Nyní americká společnost získala ocenění pro nejlepší displeje. Tohoto ocenění se firma dočkala jen díky iPadu Pro a vlajkové lodě iPhone X. Ocenění udělila společnost The Society for Information Display (SID), a to na každoročním veletrhu Display Week.

Hlavním cílem tohoto typu ocenění je zvýraznit „vysoce kvalitní a inovativní práci, která se odehrává v odvětví výroby displejů“. Všichni vítězové získali ocenění za produkty, které byly prodávány v loňském roce.

iPad Pro získal ocenění za Pro Motion

Modely iPad Pro 10,5 a 12,9 palce, které byly vydány v červnu roku 2017, získaly speciální ocenění, a to za technologii Pro Motion. Díky této technologii se iPady Pro dočkaly nové obnovovací frekvence 120 Hz, přičemž různé animace a přechody působí ostřejším a hladším způsobem. Dále vyhlazuje rozlišení textu, zlepšuje práci s Apple Pencil a tak dále. 

10,5palcový iPad Pro disponuje rozlišením 2 224 x 1 168, přičemž větší 12,9palcový bratříček 2 732 x 2 048 s hustotou 264 ppi. Obě zařízení samozřejmě podporují True Tone, díky čemuž se při aktivaci vyváží barevné podání tak, aby odpovídalo okolnímu světlu. 

iPhone X aneb první OLED panel od Applu

Ocenění „Displays of the Year“ získala také vlajková loď iPhone X, přesněji za svou Super Retina technologii. Apple v tomto případě dosáhl vítězství za odstranění fyzických tlačítek, bezrámečkový displej a hlavně za implementaci OLED panelu s podporou HDR či True Tone.

5,8palcový Super Retina displej disponuje rozlišením 458 ppi a jde o vůbec první OLED panel, který kdy společnost Apple využila. Displej iPhonu X přinesl velmi dobré barevné podání, přičemž černá působí černě. Displej HDR podporuje funkce Dolby Vision a HDR10, které slouží k zvýšení kvality obrazu a videa. Navíc True Tone dynamicky upravuje vyvážení bíle barvy, a to tak, aby odpovídala okolnímu světlu. 

Zdroj: macrumors.com

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Jaroslav Hronek

17. 5. 2018, 22:54

Určitě si Samsung vyrobil horší displej pro sebe, než pro IPhone. To si může myslet jen debil.

Libor Foltýnek

18. 5. 2018, 9:46

Je třeba brát v potaz i software, kterým se to obalí

Janek Fanek

17. 5. 2018, 15:10

Co k tomu dodat? Zkušebna DusplayMate oceňuje jiné vlastnosti a jiná zařízení a určitě í další zkušebny budou mít jiná hodnocení. V rámci objektivity je potřeba rici: 1 zkušebna hodnotila takto, jiná hodnotila zcela jinak.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat