reklama

iPhone X a iPad Pro získávají ocenění pro nejlepší displeje roku

iPhone X a iPad Pro získávají ocenění pro nejlepší displeje roku
2018-05-17T12:59:42+01:00
• 17. 5. 2018
3

Apple v poslední době získává jedno ocenění za druhým. Nyní americká společnost získala ocenění pro nejlepší displeje. Tohoto ocenění se firma dočkala jen díky iPadu Pro a vlajkové lodě iPhone X. Ocenění udělila společnost The Society for Information Display (SID), a to na každoročním veletrhu Display Week.

Hlavním cílem tohoto typu ocenění je zvýraznit „vysoce kvalitní a inovativní práci, která se odehrává v odvětví výroby displejů“. Všichni vítězové získali ocenění za produkty, které byly prodávány v loňském roce.

iPad Pro získal ocenění za Pro Motion

Modely iPad Pro 10,5 a 12,9 palce, které byly vydány v červnu roku 2017, získaly speciální ocenění, a to za technologii Pro Motion. Díky této technologii se iPady Pro dočkaly nové obnovovací frekvence 120 Hz, přičemž různé animace a přechody působí ostřejším a hladším způsobem. Dále vyhlazuje rozlišení textu, zlepšuje práci s Apple Pencil a tak dále. 

10,5palcový iPad Pro disponuje rozlišením 2 224 x 1 168, přičemž větší 12,9palcový bratříček 2 732 x 2 048 s hustotou 264 ppi. Obě zařízení samozřejmě podporují True Tone, díky čemuž se při aktivaci vyváží barevné podání tak, aby odpovídalo okolnímu světlu. 

iPhone X aneb první OLED panel od Applu

Ocenění „Displays of the Year“ získala také vlajková loď iPhone X, přesněji za svou Super Retina technologii. Apple v tomto případě dosáhl vítězství za odstranění fyzických tlačítek, bezrámečkový displej a hlavně za implementaci OLED panelu s podporou HDR či True Tone.

5,8palcový Super Retina displej disponuje rozlišením 458 ppi a jde o vůbec první OLED panel, který kdy společnost Apple využila. Displej iPhonu X přinesl velmi dobré barevné podání, přičemž černá působí černě. Displej HDR podporuje funkce Dolby Vision a HDR10, které slouží k zvýšení kvality obrazu a videa. Navíc True Tone dynamicky upravuje vyvážení bíle barvy, a to tak, aby odpovídala okolnímu světlu. 

Zdroj: macrumors.com

 

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jaroslav Hronek

17. 5. 2018, 22:54

Určitě si Samsung vyrobil horší displej pro sebe, než pro IPhone. To si může myslet jen debil.

Libor Foltýnek

18. 5. 2018, 9:46

Je třeba brát v potaz i software, kterým se to obalí

Janek Fanek

17. 5. 2018, 15:10

Co k tomu dodat? Zkušebna DusplayMate oceňuje jiné vlastnosti a jiná zařízení a určitě í další zkušebny budou mít jiná hodnocení. V rámci objektivity je potřeba rici: 1 zkušebna hodnotila takto, jiná hodnotila zcela jinak.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim