iOS 11.3 způsobuje hardwarové poruchy, uživatelé si stěžují na nefunkční mikrofony

iOS 11.3 způsobuje hardwarové poruchy, uživatelé si stěžují na nefunkční mikrofony
2018-05-09T13:49:12+02:00
• 9. 5. 2018
1

Společnost Apple ve své zprávě přiznala chybu, kterou napáchal v nové verzi operačního systému iOS 11.3. Uživatelé nyní díky tomuto nešvaru trpí s mikrofony, a tu u modelů iPhone 7 a iPhone 7 Plus. 

V interním dokumentu, který byl distribuován autorizovanému poskytovateli služeb společnosti Apple, bylo uvedeno, že hned několik stovek uživatelů si stěžuje na problémové mikrofony, které během hovoru buď šumí, anebo nefungují vůbec. 

Autorizovaní poskytovatelé byli poučeni, jak se při reklamaci zachovat. Uživateli bude nejprve doporučeno, aby se pokusil odpojit jakákoliv bezdrátová sluchátka nebo jiné audio příslušenství. Díky tomu bude prověřeno, zda je problém skutečně na straně systému iOS 11.3. 

iOS 11.3 způsobuje hardwarovou poruchu

Pokud během hovoru i nadále zůstane tlačítko reproduktoru šedé, tj. tlačítko, které se zobrazí při každém telefonním hovoru, budou muset uživatel udělat zvukovou diagnostiku. Postižené zařízení následně zobrazí upozornění „zařízení nelze detekovat“. V takovém případě může zákazník požadovat bezplatnou opravu. 

Ovšem pozor. Pokud iPhonu již vypršela záruka, může autorizovaný servis pro tento konkrétní problém udělat výjimku. V oficiální dokumentaci však bohužel není jasně psáno, zda bude případná oprava zpoplatněna. Je ale pravděpodobné, že nebude, neboť problém způsobila samotná společnost Apple. 

Prozatím není zřejmé, proč iOS 11.3 a následné softwarové verze vypínají mikrofony na některých modelech iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Apple uvedl, že některá zařízení vyžadují opravu, což naznačuje, že aktualizace z nějakého důvodu způsobila hardwarovou poruchu. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 9. 5. 2018, 14:32

No jo Apple :D kvalita se pozná.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat