reklama

Huawei odstartoval spolupráci s BOE

Huawei odstartoval spolupráci s BOE
2018-05-26T12:14:32+01:00
• 27. 5. 2018

Huawei již nyní patří mezi největší výrobce smartphonů a úspěšně šlape na paty dalším společnostem. Nedávno se objevila informace, že ještě letos dojde na uvedení smartphonu s flexibilním displejem. Konkrétně by se tak mělo stát v listopadu, případně na začátku příštího roku, zřejmě v rámci veletrhu CES v Las Vegas.

Nyní se objevují další náznaky ohledně spolupráce na novém smartphonu. Podle poslední zprávy se společnost Huawei dohodla na spolupráci s firmou BOE, která má ve svém portfóliu flexibilní displeje a již je prezentovala na několika akcích.

BOE má napomoci Huawei ve výrobě 8palcového zařízení, které bude možné složit do menší podoby. V tuto chvíli ale neznáme jakékoliv další informace. Zřejmě se ale schyluje k souboji v nové subkategorii mobilních zařízení.

BOE má zajímavé displeje

Kromě flexibilních (ohebných) displejů si BOE pohrává s řešením dalšího problému, který najdeme u smartphonů s maximálním využitím přední strany zařízení pro displeje. V tuto chvíli mnozí výrobci musí implementovat výřez do displeje, kam umísťují kamerku, reproduktor a případně další senzory.

Již víme, že některé senzory jde zcela skrýt a kamerka se musí přesunout někam jinam. příkladem může bát Vivo Apex. BOE si ale pohrává s jiným umístěním přední kamerky. V podstatě došlo na výřez v displeji s podobě kruhu, kde je kamerka a okolo je zobrazovací panel.

Je tedy možné, že nakonec Huawei použije i tento typ displeje pro svůj nadcházející model. Jedná se sice o spekulaci, ale rozhodně by se jednalo o unikátní řešení.

Zdroje: fonearena.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim