reklama

Youtube testuje anonymnĂ­ reĹľim pro Android

Youtube testuje anonymnĂ­ reĹľim pro Android
2018-05-17T10:29:46+01:00
• 17. 5. 2018

Soukromí a ochrana soukromých dat je čím dál více aktuálnějším tématem. Někdy ale jde jen o to, že uživatel nechce, aby konkrétní aplikace nezaznamenávala jakékoliv informace o používání. V některých aplikacích jako webové prohlížeče, klávesnice atd. najdete speciální režim, který se jmenuje privátní nebo anonymní. Po aktivování aplikace nebude nic zaznamenávat. Nyní Youtube testuje u své aplikace právě anonymní režim.

Youtube a anonymnĂ­ reĹľim

Možná ani netušíte, že aplikace Youtube již obsahuje tuto možnost, jen je zakopána v nastavení a vůbec se tak nejmenuje. Pro aktivování režimu, kdy si aplikace nebude pamatovat historii sledování nebo vyhledávání, musíte jít do sekce Historie a soukromí. Zde aktivujete dva přepínače.

Nyní se ale ukazuje, že Youtube testuje specifický anonymní režim, který bude navíc umístěn pohodlněji. V rámci uživatelského nastavení (stačí kliknout na vaši ikonu), se zobrazí nabídka. Zde najdete odhlášení, přepnutí účtu a někteří uživatelé i možnost zapnutí anonymního režimu.

Ten v podstatě nabízí stejně funkce, jako najdete v jakékoliv jiné verzi aplikace Youtube. V tuto chvíli je novinka v rámci A/B testování a nelze ji jakkoliv aktivovat, jelikož je zobrazení řízeno servery Youtubu. Samozřejmě je otázkou, jestli se taková funkce dočká kladného ohlasu a jestli bude využívána.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim