reklama

Webový Gmail získává nový vzhled v rámci Early Adopter Program aktualizováno

Webový Gmail získává nový vzhled v rámci Early Adopter Program [aktualizováno]
2018-04-13T16:13:01+01:00
• 12. 4. 2018
1

Aktualizováno 12. 4.

Teprve včera jsme se dozvěděli, že se chystá nová podoba webového Gmailu. Nakonec jsme nemuseli čekat dlouho, jelikož Google začal nabízet upravený design v rámci Early Adopter Program. Díky tomu získáváme první náhled, jak vypadá nový Gmail.

Gmail nabĂ­dne nejen samodestrukÄŤnĂ­ emaily

K dispozici bude možnost výběru vzhledu zobrazení všech emailů. Konkrétně jsou k dispozici tři varianty, mezi kterými najdete kompaktní režim s maximálním využití prostoru.

K dispozici budou také další služby Googlu skrze miniaturizované verze, které budou připnuty na pravé straně webové stránky.

 

Nyní si musíme počkat, až Google začne nabízet tuto novou verzi běžným uživatelům. Zatím nevíme, kdy se tak stane.

Původní článek 11. 4.

Emailová služba Gmail se v nedávné době dočkala podpory nového formátu AMP, ale kromě toho nic nového se nepředstavilo nebo nezměnilo. Nyní asi víme proč, jelikož se chystá nával novinek pro webový Gmail, což bude mít asi dopad i na mobilní aplikace pro Android a iOS.

Webový Gmail projde změnami

Administrátorům G Suite účtů byly poslány emaily s informací, že se v dohledné době objeví novinky v rámci Early Adopter Program, kde se jako první objevují změny a nové funkce. Konkrétně Google informuje o novém vzhledu, který by měl nabídnout čistší prostředí. Google si slibuje zlepšení ovládání.

Kromě změny designu Gmailu na webu se mají také objevit i novinky, které například známe z alternativní emailové služby Google Inbox, která je spíše určena pro běžné uživatele. Konkrétně se má v Gmailu objevit funkce odložení na pozdější čas nebo datum.

WebovĂ˝ Gmail

Dále Google pracuje na lepší integraci s dalšími službami, díky čemuž by uživatelé Gmailu měli mít lepší přístup například ke Kalendáři, Google Disku a k dalším. Taktéž se máme dočkat nativní podpory offline režimu nebo nabízení chytrých odpovědí.

Zřejmě se nejedná o kompletní výčet novinek a rozhodně se nebudou týkat jen webové verze. V tuto chvíli nevíme, kdy dojde na oficiální představení a ani netušíme, kdy budou novinky uvedeny pro všechny uživatele. Předpokládá se, že bychom se mohli dočkat v červnu tohoto roku.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub BouÄŤek

13. 4. 2018, 1:08

Díky za doplnění. Moc jsem se bál, že zmizí integrace Hangouts, ale jsou tam. V tom případě se moc těším!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim