reklama

Služba Spolužáci.cz skončí na konci srpna

Služba Spolužáci.cz skončí na konci srpna
2018-04-04T12:27:31+02:00
• 4. 4. 2018

V roce 1999 se objevila nová komunitní služba Spolužáci.cz a následně majoritní podíl získal Seznam několik let na to. Dlouho se jednalo o takovou zajímavou českou sociální síť, která ale v posledních letech je v úpadku hlavně kvůli větší konkurenci v podobě Facebooku, Twitteru atd.

Spolužáci.cz končí

Webová služba se nikdy nedočkala ani pořádné mobilní verze, natož nějaké aplikace pro mobily. Vzhledem k tomu, že smartphony dominují na internetu, jednalo se o jeden z faktorů, proč tato česká služba začala ztrácet na popularitě. Například na začátku tohoto roku používalo službu 20 000 uživatelů, což je malé číslo.

„Pokles nových uživatelů jsme na Spolužácích začali pociťovat v roce 2015. Ačkoli měla služba původně sloužit zejména pro žáky a studenty, používali ji spíše absolventi, kteří skrze ni udržovali vzájemné kontakty,“ vysvětluje Veronika Prokopová, produktová manažerka služby Spolužáci.cz

Samotná návštěvnost není jediným důvodem, proč Spolužáci.cz končí. Veronika Prokopová uvádí, že další rozhodnutí plyne ze začátku platnosti Obecného nařízení o ochraně osobních údajů, které začne platit 25. května.

Abychom mohli změny, které z něj vyplývají, implementovat na Spolužácích, museli bychom službu od základů přepsat. Toto řešení se ukázalo jako neefektivní a finančně příliš náročné, proto jsme dospěli k rozhodnutí službu ukončit a úsilí i peníze věnovat do rozvoje jiných služeb.“

Služba jako taková bude fungovat do 24. května, ale následně nebude možné zaregistrovat nového uživatele, ani vkládat příspěvky na nástěnku nebo fotky. Definitivní ukončení je plánováno na 1. září 2018. Seznam neplánuje ani vytvoření alternativní služby.

Spolužáci.cz

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim