reklama

Samsung: přesun výroby zajistí nižší ceny

Samsung: přesun výroby zajistí nižší ceny
2018-04-08T08:30:22+02:00
• 8. 4. 2018
1

Úzká spolupráce mezi firmou Fair Electronics Limited a Samsungem přinese první ovoce pro obě strany již v letošním roce. Jihokorejský výrobce je údajně připraven zahájit výrobu chytrých telefonů v Bangladéši prostřednictvím zmiňovaného partnera od příštího měsíce. Snížené náklady se sice mají také odrazit v konečných cenách, ale konkrétní částky ještě nejsou momentálně známy. Samsung chce evidentně zopakovat podobný scénář jako v sousední Indii.

První modely v létě

Nový výrobní závod v Narsingdi o rozloze 5 388 metrů čtverečních spustí celkem tři výrobní linky přesně v druhém týdnu měsíce května s tím, že první zařízení budou k dispozici v červnu. O výrobu se postará dohromady více než 500 zaměstnanců, kteří měsíčně dokáží vyrobit několik set tisíc zařízení. Dostatečné výrobní kapacity mají minimálně uspokojit poptávku po zařízeních na místním trhu. Druhý nejmenovaný partner zajistí školení pracovníků nebo přísnou kontrolu kvality.

První půjdou do výroby modely určené do nižší či střední třídy. Nejlépe vybavená zařízení dorazí až s odstupem času. Doposud Samsung musel dovážené telefony danit 29,5 procenty. Díky přesunuté výrobě tato daň klesne k hodnotě v rozmezí 1-10 procent a část úspor údajně chtějí přenést na konečné ceny. V sousední Indii rovněž došlo ke zvýšení daní, což donutilo třeba Apple zvýšit ceny, ale Samsung přesunutím výroby nechal ceny bez změn.

Zdroj: thedailystar.net

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Petr Hošek

8. 4. 2018, 11:47
Android aplikace

Nižší ceny, spíš vyšší výdělek pro Samsung…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim