reklama

Qualcomm propouští zaměstnance

Qualcomm propouští zaměstnance
2018-04-23T16:44:41+02:00
• 23. 4. 2018

Americká společnost Qualcomm, sídlící v San Diegu, se rozhodla propustit na 1 500 svých zaměstnanců. Důvodem pro tento krok jsou nespokojené reakce investorů na finanční výsledky této firmy.

Qualcomm věří, že zajistí dlouhodobý prospěch

Qualcomm se již od roku 2015 snaží přesvědčit své investory, že jejich práce je výdělečná a investice jsou rentabilní. Proto od zmíněného roku pravidelně snižuje mzdy svých zaměstnanců, a tento pokles se očekává i letos o celé tři procenta. Bohužel ani tříleté snižování platů nepomohlo k tomu, aby důvěra investorů v dlouhodobou návratnost jejich vložených financí, aby Qualcomm nemusel přistoupit k radikálnějšímu kroku.

Pro snížení ročních nákladů o jednu miliardu dolarů se rozhodl propustit na 1 500 svých zaměstnanců jak z hlavního pracovního poměru, tak z částečného pracovního poměru.

„Nejdříve jsme vyhodnotili, které výdaje můžeme snížit, aniž bychom museli propouštět, ale došli jsme k závěru, že je nezbytné propustit naše zaměstnance za účelem snížení nákladů a podpoření dlouhodobého růstu a důvěry našich investorů,“ uvedl Qualcomm v e-mailovém prohlášení.

Doposud nebylo upřesněno, zda všechny propuštěné osoby budou z jednoho města, převážně z Kalifornie, či zda budou zasažena i další centra. Důvodem pro navýšení výdělků je i snaha konkurenční společnosti Broadcom Inc. o koupi Qualcommu za cenu 117 miliard amerických dolarů.

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim