reklama

Nové iOS 11.3.1 řeší problémy s displeji třetích stran a další

Nové iOS 11.3.1 řeší problémy s displeji třetích stran a další
2018-04-24T19:50:16+02:00
• 24. 4. 2018

Společnost Apple právě zveřejnila zcela novou verzi softwaru pro iPhone, iPad a iPod touch. Nová verze v podobě iOS 11.3.1 přináší pouze opravy chyb, které byly nalezeny v dosavadním systému iOS 11.3. Instalační balíček je prozatím k dispozici na vývojářském portálu, kde jej můžete najít pod kódovým označením 15E302. Veřejnosti bude přístupná v následujících dnech. 

Jak bylo poprvé oznámeno viceprezidentem, uživatelé iPhonu 8, kteří si nedávno nechali vyměnit své displeje u třetích stran, nyní zažívají horší časy. Od verze iOS 11.3 již obrazovky nahrazené třetí stranou údajně nefungují. 

iOS 11.3.1 opravuje problém s displeji

Stejně jako v loňském roce i nyní Apple pravděpodobně používá vlastní mikročip, který se spojí s displejem. Jakmile třetí strana obrazovku vymění, musí také vyměnit mikročip. Pokud se tak nestane, iOS odmítne veškerý dotykový vstup ze zařízení. Některé opravny třetích stran na svých stránkách uvádí, že displeje nového iPhonu 8 nevyměňují, a to právě kvůli tomuto problému.

A právě tento problém nový instalační balíček řeší. Další změnou je oprava zobrazování webů na iPhonu 8. Vylepšení bezpečnosti a stability systému je pak samozřejmostí. 

iOS 11.3 a veškeré novinky

Pojďme si tedy jednotlivé novinky iOS 11.3 přiblížit. První novinky se týkají aplikace zprávy. Majitelé iPhonu X se dočkali celkem čtyř nových Animoji. Konkrétně jde o lva, draka, medvěda a lebku. Celkově tak je k dispozici již 16 Animoji.

Druhou novinkou v aplikaci zprávy je tzv. Bussines Chat. To znamená, že můžete komunikovat s určitou firmou přímo ve zprávách. Můžete si zde moci třeba zamluvit hotel či nakoupit nějaké zboží, které rovnou zaplatíte přes Apple Pay.

Apple vám dovoluje zrychlit si iPhone

Kauza se zpomalování iPhonů s opotřebenou baterkou má první vlaštovku. Již ve verzi 11.3 můžete zobrazit stav vaší baterie, a to přímo v nastavení, kde zjistíte, zda potřebuje vyměnit. Zároveň přibyla možnost vypnout omezování výkonu. To může v důsledku způsobit náhlé vypínání telefonů. Tato funkce bude dostupná u iPhone 6, 6s, 7 a SE.

Inovací potom prošla také rozšířená realita. Konkrétně došlo k povýšení ARKitu na verzi 1.5. Ta umí kromě rozpoznávání horizontální povrchu také vertikální rovinu. Nově tak lze umístit objekty rozšířené reality třeba na zeď. Zvýšilo se také rozlišení, ve kterém se AR vykresluje a to na 1080p z původních 720p.

Mezi další drobné novinky pak patří integrace videí do Apple Music a Apple News. Dále přibyla funkce Advanced Mobile Location (AML), která při volání na tísňovou linku odešle vaši GPS lokaci. HomeKit dostalo lepší možnosti autentifikace jednotlivých zařízení.

Nová verze pak nakonec přináší také „Messages on iCloud“ neboli zprávy uložené na iCloudu. Tato funkce byla představena již spolu s iOS 11 vloni v červnu. Bohužel ji ale Apple nestihl do aktuální verze dodat. Díky této funkcionalitě se budou všechny zprávy (SMS a iMessage) ukládat na iCloudu a to včetně příloh. Zároveň při smazání jedné zprávy dojde ke smazání této zprávy na všech vašich zařízeních.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim