reklama

Google Play Awards – nominace nejlepších aplikacĂ­ a her pro Android

Google Play Awards – nominace nejlepších aplikacĂ­ a her pro Android
2018-04-24T19:59:25+01:00
• 24. 4. 2018

Pravidelně Google pořádá soutěž o nejlepší aplikace a hry v rámci Obchodu Play, která se jednoduše jmenuje Google Play Awards. Stejně jako minulý rok, i letos jsme se dočkali prvně nominovaných titulů, přičemž zveřejnění výherců proběhne den před konáním vývojářské konference Googel I/O.

Výherci Google Play Award 2017 – aneb když Google vybírá nejlepší aplikace roku

Google Play Awards

Letos jsme se dočkali opět změny samotných kategorií. Například byla zrušena sekce věnovaná Android Wear aplikacím, nebo došlo na sloučení titulů orientovaných na rozšířenou a virtuální realitu.

Odkaz na animaci

Standout Well-Being App

V této kategorii jsou aplikace, které napomáhají v sebezdokonalování nebo jsou nějak nápomocné k běžnému životu. Některé jsou určeny výhradně pro ženy, jiné jsou soustředěné na cvičení.

Best Accessibility Experience

I tento rok jsme se dočkali titulů, které nabízejí nejlepší zkušenost v oblasti přístupnosti. Takové aplikace nejvíce ocení ti, kteří jsou například nevidomí nebo nějak jinak znevýhodnění.

Best Social Impact

Název je snad dostatečně výstižný. Zde Google vybíral aplikace s nejlepším dopadem na společnost.

Standout Indie

Nezapomnělo se ani na nezávislá nejen herní studia, která dokáží vytvořit kvalitní hry s malým počtem vývojářů a s menšími finančními prostředky.

Best Community Building Game

V rámci her se najdou i ty, které tvoří kolem sebe velké komunity členů. Příkladem může být velmi populární titul Pokémon GO.

Best AR or VR Experience

Google nezapomněl na aplikace zaměřené na rozšířenou a virtuální realitu. Je zajímavé, že ač se jedná o aktuální trend, nezaslouží si samostatné kategorie.

Standout Build for Billions Experience

Další kategorie je věnovaná titulům pro masy. Najdou se zde tak například aplikace zaměřené na dopravu nebo zpravodajství.

Standout Startup

Google rád dává příležitost novým projektům, proto si startupy zasloužily i vlastní kategorii. Možná se mezi nominovanými aplikacemi nachází budoucí hit.

Best Breakthrough Hit

Poslední kategorie je věnovaná největším „peckám“, které zazářily na celosvětové scéně. Zde se rovnou nabízí například populární hra PUBG MOBILE.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim