reklama

Nejisté aktualizace pro Moto E5

Nejisté aktualizace pro Moto E5
2018-04-29T12:16:22+02:00
• 29. 4. 2018
1

Minulý týden jsme se dočkali novinek od společnosti Motorola. Ty míří do střední a základní třídy, přičemž nejnižší kategorie nabízí rodinu modelů Moto E5. Záhy po uvedení se objevily informace, že právě Moto E5 mobily budou mít trochu těžší situaci kolem aktualizací, a to se nebavíme třeba o dostupnosti Androidu P.

Moto E5 si počká na aktualizace

Neváhali jsme a zeptali jsme se na celou situaci českého zastoupení, jak to vlastně bude třeba s dostupností Android P, až bude uvolněn. Bohužel se nám nedostalo přímé odpovědi, ale na druhou stranu společnost poskytla informaci, která poukazuje na strategii v oblasti aktualizací.

Moto E5

Například bezpečnostní aktualizace Androidu vychází každý měsíc, na což by měli výrobci rychle reagovat a posílat je do zařízení. Zde Motorola si dá načas, jelikož mobily Moto E5 budou dostává tyto bezpečnostní záplaty v horizontu 60 až 90 dnů, takže se zpožděním.

„Vzhledem k tomu, že upgrady a opravy softwaru vyžadují schválení a podporu mnoha partnerů, včetně operátorů, operačních systémů, dodavatelů softwaru a hardwaru, regulátorů a dalších, tak se plán aktualizací může změnit. Pro rodinu moto e5 je v současné době naplánována aktualizace Android Security, po dobu dvou let od počátečního data spuštění telefonu, přibližně každých 60 až 90 dní.“

Když si přečtete vyjádření společnosti, tak vám asi neunikne, že zde není zmínka o aktualizaci na další verzi Androidu, a to jsme se přímo ptali na tuto dostupnost. Lze tedy soudit, že Motorola zatím netuší, jestli zpřístupní aktualizaci. Je možné, že se tak stane, ale rozhodně není povzbuzující, že ani týden po představení nových mobilů neví, jestli budou mobily aktualizovány na novější verzi, když Android P bude oficiálně uvolněn v říjnu nebo listopadu, tedy za pár měsíců.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Za tyhle prach musí stačit 4x do roka security update! Nejnovější android není nejvyšší priorita pro většinu uživatelů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat