reklama

iPhone SE 2: absence 3,5mm konektoru, nově bezdrátové nabíjení spekulace

iPhone SE 2: absence 3,5mm konektoru, nově bezdrátové nabíjení [spekulace]
2018-04-20T17:57:30+02:00
• 20. 4. 2018
4

O tom, zda bude letos představen nový iPhone SE, jsme napsali již několik článků. Podle posledních spekulací to vypadalo, že se čtyřpalcového iPhonu opravdu na jaře dočkáme. Následně byly zprávy takové, že druhá generace iPhonu SE nakonec nebude. Bylo tedy velmi těžké rozklíčovat, která z informací je nejvíce pravděpodobná.

Podle posledních zpráv se však skutečně druhé generace čtyřpalcového modelu dočkáme, a to hned již v květnu tohoto roku. Zahraniční server MacRumors dokonce zveřejnil finální hardwarové specifikace. Design prý nebude mít žádnou konstrukční podobnost s aktuální vlajkovou lodí iPhone X. Místo toho bude mít nový model obdobnou podobu iPhonu SE.

iPhone SE 2 – absence 3,5 mm jack konektoru

Druhá generace si prý zachová stejnou fyzickou velikost a dokonce také technologii Touch ID, což naznačuje, že telefon skutečně nabídne čtyřpalcový displej. Velkou změnou bude absence 3,5 mm jack konektoru. Stejně jako iPhone 7 a iPhone 7 Plus bude nový model poháněn čipem A10 Fusion poslední generace, ten nabízí až o 40 % vyšší výpočetní výkon než procesor A9 v současném SE. 

Zveřejněné informace potvrzují přítomnost skleněných zad, přičemž díky tomu bude k dispozici podpora pro bezdrátové nabíjení. Pokud se historie opravdu opakuje, nového přírůstku bychom se mohli dočkat již v příštím měsíci, popřípadě v červnu na WWDC 2018 (méně pravděpodobné).

Co se hardwarových specifikací týká, očekávat můžeme 4,2palcový displej, Touch ID a výkonný procesor A10 Fusion. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se pak postará operační paměť s kapacitou 2 GB. V prodeji budou hned dvě varianty – 32 a 128 GB. 

Cena se opět bude pohybovat okolo 349 amerických dolarů, tj. 6 980 Kč bez DPH. V této cenové kategorii nejnovější technologie opravdu očekávat nemůžeme, zejména 3D Touch, Face ID a tak dále. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jaroslav Hronek

20. 4. 2018, 20:45

Nechápu, proč tam nedají nový procesor, zas je to ořezaný a nejen velikosti

Jiří Chrtek

20. 4. 2018, 20:52

A dvojitý foťák a OLED displej by si u nejlevnějšího modelu náhodou nechtěl? :-D Apple to plánuje jako levnější, skromnější variantu, těžko tam bude chtít naprat ty nejnovější komponenty.

Šimon Kubů

21. 4. 2018, 17:04
Android aplikace

A co kdyz chci malou ale co nejmene osekanou variantu a jsem ochoten si za ni zaplatit? Takovych lidi je vice, ale male a neosekane mobily proste neexistuji (krom Sony). A to je vylozene skoda, spousta lidi cekalo ze se Apple predvede.

Jiří Chrtek

21. 4. 2018, 20:43

Jasně, ale že vy, několik vašich přátel a dalších pár set tisíc lidí, je ochotno zaplatit za malý telefon s TOP výbavou neznamená, že je to statisticky významná skupina, aby se to Applu vyplatilo vyrábět. Apple má jistě udělaný průzkum trhu. Jestli přijde se třemi telefony s displejem přes celou plochu, potřebuje jeden „dostupnější“ telefon, ne čtvrtý drahý, malý. Mimochodem procesor iPhonu 7 je i dnes pořád slušný a iPhone SE2 tak stále bude nejvýkonnějším telefonem této velikosti. iPhone SE vzal HW z rok starého iPhonu, jeho přímý nástupce tak logicky vezme HW opět z rok starého modelu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim