reklama

iFixit: z opravy nového iPadu se stane noční můra

iFixit: z opravy nového iPadu se stane noční můra
2018-04-09T06:49:13+02:00
• 9. 4. 2018

Kuchtíky ze zahraničního serveru iFixit jistě znáte. Jejich úkolem je rozebírání žhavých novinek – iPhone X, Apple Watch Series 3 a další. Výsledkem je konečné hodnocení, které popisuje, jak snadno či obtížně lze daný produkt rozmontovat.

iFixit také kontroluje veškeré komponenty, které zařízení obsahuje – výrobci nám totiž rádi uvádí jiné specifikace, než které jsou doopravdy použité. Tým ze zahraničního serveru velmi rád „kuchá“ zařízení s logem nakousnutého jablíčka, a tak do své tradiční disciplíny zařadil i zbrusu nový iPad.

iPad získal nejhorší skóre

Po prvním rozebráním nejnovějšího iPadu měli autoři z iFixitu jasno. iPad šesté generace, který byl mimo jiné představen na výjimečné konferenci v Chicagu, je opravdu velmi složité rozebrat, natož opravit některé díly. 

Například, u nového iPadu je takřka nemožné vyměnit nabíjecí port a možnost upgradu některých komponentů je extrémně složitá. Navíc se zde nachází velké množství lepidla, díky čemuž se z opravy stane noční můra. iFixit následně porovnal opravu iPadu a tabletu HP Elite x2 1012 G1, který získal skóre 10 z 10. 

Nicméně, iFixit zjistil, že se zde nachází dvě velké novinky. iPad 6. generace získal novější procesor A10 Fusion a čipy Broadcom, které umožňují podporu Apple Pencil. Čipy Broadcom se již dříve objevily v modelech iPad Pro 10,5 a 12,9 palce. iFixit potvrdil, že podporu Apple Pencil umožňují právě tyto čipy. 

Na druhou stranu, nejjednodušeji lze vyměnit tzv. digitizér, který se velmi snadno oddělí od displeje. Kompletní rozbor je samozřejmě také k dispozici na videu, odkaz najdete níže. 

iPad šesté generace získal konečné hodnocení 2 z 10, což je opravdu mizerné číslo. Oprava tabletu je vskutku obtížná, mnohdy až nemožná. Hlavním důvodem je původní zalepení, které nelze obnovit. Naštěstí zde Apple implementoval nelaminovaný displej, tedy displej, jehož krycí vrstva není přilepená k zobrazovacímu panelu. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim