reklama

Blíží se konec Google Play Music spekulace

Blíží se konec Google Play Music [spekulace]
2018-04-25T06:33:40+02:00
• 25. 4. 2018
3

Už nějakou dobu se proslýchá, že Google plánuje novou placenou službu pro hudbu. V tuto chvíli nabízí konkrétně dvě. První je základní Google Play Music a druhá se jmenuje Youtube Music. Když k tomu připočítáme ještě Youtube RED, tak začíná mát v tom nejeden uživatel zmatek. Navíc placená verze Youtube není k dispozici v mnoha krajinách. Nyní se ale dozvídáme, že již tento rok nastanou velké změny.

Sbohem Google Play Music

Hlavní novinkou se letos stane nová služba Youtube Remix, která bude postavena na tom nejlepším z Youtubu a Google Play Music. Nejenže již nyní si Google zařizuje smlouvy s držiteli práv a licencí, ale chystá se nový platební model společně s funkcemi a službami.

Zatím sice nevíme, co vše bude k dispozici v rámci Youtube Remix, ale pokud vše půjde dobře, tak se bude jednat o jednu z nejlépe vybavených služeb. Nejenže by měl uživatel za měsíční platbu získat přístup k hudbě, ale rovnou dostane i samotný Youtube bez reklam a s bonusovými funkcemi, jako je třeba možnost offline módu.

Máme zde i spekulaci, že by mělo dojít k razantnímu rozšíření, a to dokonce do většiny evropských zemí. Pokud jste ale zvyklí na Google Play Music, máme pro vás smutnou zprávu. Google nebude čekat až jednou se rozhodnete pro vyzkoušení novější služby. Jednoduše dojde k přemístění všech uživatelů pod novou službu.

Absolutní smrt Google Play Music by měla nastat v roce 2019. Vzhledem k tomu, že Youtube Remix by měl být částečně postaven na základech Google Play Music, nemusel by přechod být nějak bolestivý nebo nepříjemný.

Mluvčí společnosti Google dodává, že uživatelé se vše dozví včas a se značným předstihem. Takže netřeba se bát, že byste ze dne na den přišli o svou službu.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Janek Fanek

26. 4. 2018, 8:49

Bohužel aplikací „Google play music“ jsem nenasel. Aplikace „Hudba play“ PODLE HODNOCENÍ NENÍ NIC MOC , takže já osobně o nic nepřijdu a pokud si mohu nainstalovat jinou bezplatnou apk, proč né? Horší by bylo pokud bych svoje nahrávky musel přehrávat v placené službě.

Už mě to začíná totálně štvát neustále rušení něčeho co funguje na neco co nikdo nechce. Například Hangouts zaměnili a místo toho nasadili aldo aby utišil Google hlasy nespokojenosti vydal SMS aplikaci Masanger. Teď bude rušit play hudba ?? A co všichni ti zákazníci co a si tam koupili hudbu ? Začínám míst Google plné zuby s tímto přístupem.

Přemysl Vaculík

VIP 25. 4. 2018, 17:20

Mělo by dojít k přesunu. Zatím bych ale počkal na podmínky a novinky, které budou představeny.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim