reklama

Aktualizace MS Authenticator přináší pro iOS beta testery zálohu a obnovu účtů

Aktualizace MS Authenticator přináší pro iOS beta testery zálohu a obnovu účtů
2018-04-26T06:44:11+01:00
• 26. 4. 2018

Microsoft 24. 4. oznámil novou aktualizaci jeho zabezpečovací služby Authenticator. Ta s sebou přináší zálohu a obnovu účtů. Aktualizace se však týká pouze zařízení s operačním systémem iOS. Přímo v aplikaci lze na těchto zařízeních nalézt položku „Auto Backup“, která lze zapnout/vypnout. Ta při zapnutí automaticky synchronizuje všechny vaše účty, které máte s touto službou propojené. Tento krok má za následek to, že pokud se uživatel přihlásí do aplikace Authenticator na novém zařízení, všechny synchronizované účty se na něm zobrazí.

MS Authenticator: Ochrana především

Data nebo celkově účty, které uživatel zálohoval, prochází dvěma různými službami. Tento krok, zdá se, je velmi užitečný, jelikož se zmenšuje riziko možného vzniku problému s obnovou. Zálohované účty se šifrují pomocí účtu Microsoft, ale samostatně se následně ukládají na jablečné službě iCloud.

Služby dvou různých společností však mohou zde představovat problém. A to pro uživatele, kteří chtějí tuto novinku využít pro přecházení mezi Android a iOS zařízeními a naopak. Microsoft si je této záležitosti vědom a vysvětluje, že důvod, proč tomu tak je, je vývoj pro iOS velmi zjednodušil celkový vývoj této služby.

Tato verze je však zatím dostupná pro beta testery. Pokud i vy chcete tuto novinku vyzkoušet, je zapotřebí, abyste byli pozváni do beta testování prostřednictvím TestFlight. Pokud se chcete zapsat, stačí navštívit tento odkaz.

Zálohování a obnova v rámci MS Authenticator bude k dispozici a uživatelům zařízení s Androidem. A to v průběhu tohoto roku. Společnost však neoznámila, jaké cloudové úložiště bude k dispozici právě „androiďákům“.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim