reklama

YouTube získává tmavý režim, první na iOS, pak na Androidu aktualizováno

YouTube získává tmavý režim, první na iOS, pak na Androidu [aktualizováno]
2018-03-13T17:50:44+00:00
• 13. 3. 2018
Thumbnail

Aktualizováno 13. 3.

V minulém roce se objevilo několik indícií, že se mobilní aplikace Youtube dočká tmavého režimu. Následně se podařila odhalit informace, že se tato novinka chystá i pro iOS. Dnes jsme se dočkali oficiálního představení.

Odkaz na animaci

První se mohou těšit majitelé iOS zařízení, jelikož jako první dostanou tmavý režim („Dark Mode“). Kdokoliv si bude moci tuto novinku zapnout v nastavení aplikace. Google uvedl, že majitelé mobilů a tabletů s Androidem se dočkají později, ale nebylo upřesněno, kdy se tak stane.

logo-app YouTube: Watch, Listen, Stream Developer Zdarma iOS

Původní článek 16. 1.

Do smartphonů nedávno zamířila zcela nová aktualizace aplikace YouTube, a to s číselným označením 13.01. O tom jsme vás samozřejmě informovali. Oficiální aplikace pro operační systém Android se tak dočká nových funkcí, včetně takzvaného Dark Modu.

„Web AndroidPolice se ale podíval do zdrojového kódu, kde se mu podařilo zjistit několik novinek, které se připravují. Jedna z nich se týká postupné přípravy na tmavý režim aplikace. Ten je již dostupný u webové verze a brzy bychom se měli dočkat i u aplikace pro Android.“

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se podobné aktualizace dočkají také iOS uživatelé. Společnost Apple, respektive její obchod s aplikacemi App Store, v pondělí 15. ledna zaznamenal novou aktualizaci v podobě YouTube 13.01. Podle posledních zpráv se Dark Modu na iOS dočkali i někteří „vyvolení“ uživatelé.

YouTube: Dark Mode jen pro „vyvolené“

S touto informací přišel uživatel sociální sítě Reddit, Dean Cobb. Ten na svém profilu napsal, že Dark Mode lze aktivovat v sekci Nastavení aplikace. Jak jsem již zmiňoval výše, prozatím touto funkcí disponuje hrstka uživatelů. Je tedy zřejmé, že YouTube pomalu a jistě připravuje tuto novinku.

Uživatelé po Dark Modu doslova touží, ovšem v rámci celého systému iOS. Každopádně i nasazení tmavého režimu v aplikacích je krokem kupředu. Nyní je otázka, na kterém operačním systému bude Dark Mod dříve.

Zdroje: 9to5google.com, macrumors.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie, CMO Gentlecodes, student informační technologie, velký milovník a zároveň kritik Applu.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit