reklama

Aplikace Chrome Canary se na chvíli jmenovala Clankium aktualizováno

Aplikace Chrome Canary se na chvíli jmenovala Clankium [aktualizováno]
2019-11-22T14:05:20+01:00
• 22. 11. 2019

Aktualizováno 22. 11.

Včera jsme vás informovali, že aplikace Chrome Canary změnila označení na Clankium a také došlo na výměnu ikony aplikace. Jak se nyní ukazuje, jednalo se o chybu. Zřejmě některý z vývojářů ponechal v produkční verzi části kódů, které měly být odstraněny. Vtipné označení již není dostupné ve verzi 80.0.3973.3. Minimálně jsme se dozvěděli, jak se aplikace interně jmenuje a jakou má ikona podobu.

Původní článek 21. 11.

Je dobře známo, že Google si rád dělá srandu, zejména z vývojářů. Už několikrát se podařilo objevit části kódu aplikací, které odkazovaly na video nebo se jednalo o skrytí vtípek. Dokonce i v prohlížeči Chrome je k dispozici mini hra, která se objeví, když není k dispozici internetové připojení. Případně ji můžete spustit po zadání chrome://dino do adresního řádku. Nyní jsme se ale dočkali celkem zajímavé změny.

Clankium jako nové označení pro Canary?

Webový prohlížeč Chrome je v Obchodě Play k dispozici v několika verzích. Kromě základní stabilní varianty se nabízí Beta, Dev a do této chvíle Canary. Právě poslední zmíněná verze je velmi nestabilní a Google ji používá pro testování experimentálních funkcí. Nejnovější verze ale obsahuje poněkud zvláštní změnu.

Chrome Canary ve verzi 80.0.3973.0 nese označení Clankium, aspoň v případě názvu ikony. Ta navíc má zcela odlišný design, je na ní vyobrazen malý dinosaurus. Dokonce v informacích o aplikaci je uvedeno označení Clankium. Samotné slovo je ale v projektu Chromium zmiňováno již od roku 2014, ale doposud si jej mohli všimnout pouze vývojáři.

Není známo, jestli se jedná o nové označení prohlížeče Chrome Canary, nebo jen došlo k vypuštění pracovní verze a někdo zapomněl odstranit toto pojmenování s novou ikonou. Budeme si muset počkat na další verzi, jestli označení zůstane, či nikoliv. I tak po instalaci nové verze mohou být někteří zmateni, jelikož nenajdou standardní žlutou ikonu prohlížeče Chrome Canary.

Je docela možné, že by tato změna mohla souviset s připravovanou novinkou, která nabídne více her v prohlížeči Chrome, o které jsme vás nedávno informovali.

logo-app Chrome Canary (nestabilní) Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim