reklama

Xiaomi významnou expanzí posílí svůj tržní podíl

Xiaomi významnou expanzí posílí svůj tržní podíl
2018-03-15T12:59:58+01:00
• 15. 3. 2018

Další výrobce původem z Číny plánuje v nejbližších měsících expanzi na mobilní trh do Spojených států. Generální ředitel společnosti Xiaomi prozradil první informace v nejnovějším rozhovoru pro deník Wall Street Journal, kde tuto skutečnost sám potvrzuje. Velké konkurence se tedy dočká firma ZTE, která tam v menší míře dodává svá zařízení a také Huawei, jimž mohla ublížit nedávná aféra s politickým podtextem mezi nimi, FBI, CIA, NSA.

Jen rozšíření internetového obchodu

Jejich oficiální e-shop byl sice spuštěn už v roce 2015, ale součástí nabídky jsou jen příslušenství a sportovní náramky. Podle Lei Jun dojde buď ještě ke konci tohoto roku, nebo začátkem roku 2019 k významnému rozšíření portfolia o chytré telefony. Žádné další bližší podrobnosti nejsou samozřejmě známy, nicméně Xiaomi se musí přizpůsobit americkým zákonům a zároveň specifickým potřebám zákazníků.

Vstup na americký trh pro Xiaomi dává velký smysl, když v současné době hledají nové prodejní kanály. Za zmínku stojí vynikající výsledek v Indii či v západní části Evropy. Zatímco konkurenční Huawei prosazuje cestu prodeje přes mobilní operátory, tak Xiaomi pravděpodobně zvolí volný prodej zařízení v odemčené podobě. V druhé polovině tohoto roku pravděpodobně můžeme očekávat zahájení, aby podpořili povědomí o značce mezi americkými zákazníky.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim