reklama

Xiaomi významnou expanzí posílí svůj tržní podíl

Xiaomi významnou expanzí posílí svůj tržní podíl
2018-03-15T12:59:58+02:00
• 15. 3. 2018

Další výrobce původem z Číny plánuje v nejbližších měsících expanzi na mobilní trh do Spojených států. Generální ředitel společnosti Xiaomi prozradil první informace v nejnovějším rozhovoru pro deník Wall Street Journal, kde tuto skutečnost sám potvrzuje. Velké konkurence se tedy dočká firma ZTE, která tam v menší míře dodává svá zařízení a také Huawei, jimž mohla ublížit nedávná aféra s politickým podtextem mezi nimi, FBI, CIA, NSA.

Jen rozšíření internetového obchodu

Jejich oficiální e-shop byl sice spuštěn už v roce 2015, ale součástí nabídky jsou jen příslušenství a sportovní náramky. Podle Lei Jun dojde buď ještě ke konci tohoto roku, nebo začátkem roku 2019 k významnému rozšíření portfolia o chytré telefony. Žádné další bližší podrobnosti nejsou samozřejmě známy, nicméně Xiaomi se musí přizpůsobit americkým zákonům a zároveň specifickým potřebám zákazníků.

Vstup na americký trh pro Xiaomi dává velký smysl, když v současné době hledají nové prodejní kanály. Za zmínku stojí vynikající výsledek v Indii či v západní části Evropy. Zatímco konkurenční Huawei prosazuje cestu prodeje přes mobilní operátory, tak Xiaomi pravděpodobně zvolí volný prodej zařízení v odemčené podobě. V druhé polovině tohoto roku pravděpodobně můžeme očekávat zahájení, aby podpořili povědomí o značce mezi americkými zákazníky.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim