reklama

Spotify testuje hlasové vyhledávání

Spotify testuje hlasové vyhledávání
2018-03-16T07:44:10+02:00
• 16. 3. 2018

Hrstka vyvolenĂ˝ch testuje novou funkci streamovacĂ­ aplikace Spotify. KonkrĂ©tnÄ› se jedná o hlasovĂ© rozhranĂ­. V prostĹ™edĂ­ aplikace uĹľivatel stiskne tlaÄŤĂ­tko mikrofonu, kterĂ© jej vyzve k hlasovĂ© komunikaci například „pĹ™ehrát JaromĂ­r Nohavica“ nebo „poslouchat mĹŻj playlist“ a potĂ© se zobrazĂ­ poĹľadovanĂ© vĂ˝sledky.

PochopitelnÄ› jde k hlasovĂ©mu vyhledávánĂ­ ve Spotify použít i Google Asistent, pĹ™i zadánĂ­ příkazu „poslouchat … na Spotify“. Pokud by se ale vyhledávánĂ­ nacházelo přímo v aplikaci, vĂ˝raznÄ› by to vylepšilo celkovĂ˝ dojem, protoĹľe by bylo pĹ™izpĹŻsobeno speciálnÄ› pro vyhledávánĂ­ hudby, playlistĹŻ nebo konkrĂ©tnĂ­ch skladeb.

Zpráva o testování se objevila na twitterovém účtu Hunter Owens. V příspěvku se nacházely také konkrétní screenshoty. Zástupce společnosti potvrdil, že se testování týká pouze několika málo uživatelů.

Hlasové rozhraní by velmi usnadnilo hledání konkrétních seznamů, zpěváků nebo hudebních žánrů.  V databázi aplikace je nepřeberné množství hudebních skladeb a nové vyhledávání by usnadnilo jejich nalezení. Odpadlo by totiž nezbytné proklikávání k hledaným písním.

Pomocí Spotify by mohl jít hlasově ovládat i reproduktor

Tech Crunch spekuluje, že by šlo hlasové vyhledávání použít i pro vývoj inteligentního reproduktoru. Muselo by jít o daleko lepší reproduktor, než které jsou v současné době dostupné a kompatibilní se streamovací službou. Nyní lze k přehrávání použít pouze Amazon Echo a Google Home, které jsou na českém trhu dostupné.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim