reklama

Spotify testuje hlasové vyhledávání

Spotify testuje hlasové vyhledávání
2018-03-16T07:44:10+01:00
• 16. 3. 2018

Hrstka vyvolených testuje novou funkci streamovací aplikace Spotify. Konkrétně se jedná o hlasové rozhraní. V prostředí aplikace uživatel stiskne tlačítko mikrofonu, které jej vyzve k hlasové komunikaci například „přehrát Jaromír Nohavica“ nebo „poslouchat můj playlist“ a poté se zobrazí požadované výsledky.

Pochopitelně jde k hlasovému vyhledávání ve Spotify použít i Google Asistent, při zadání příkazu „poslouchat … na Spotify“. Pokud by se ale vyhledávání nacházelo přímo v aplikaci, výrazně by to vylepšilo celkový dojem, protože by bylo přizpůsobeno speciálně pro vyhledávání hudby, playlistů nebo konkrétních skladeb.

Zpráva o testování se objevila na twitterovém účtu Hunter Owens. V příspěvku se nacházely také konkrétní screenshoty. Zástupce společnosti potvrdil, že se testování týká pouze několika málo uživatelů.

Hlasové rozhraní by velmi usnadnilo hledání konkrétních seznamů, zpěváků nebo hudebních žánrů.  V databázi aplikace je nepřeberné množství hudebních skladeb a nové vyhledávání by usnadnilo jejich nalezení. Odpadlo by totiž nezbytné proklikávání k hledaným písním.

Pomocí Spotify by mohl jít hlasově ovládat i reproduktor

Tech Crunch spekuluje, že by šlo hlasové vyhledávání použít i pro vývoj inteligentního reproduktoru. Muselo by jít o daleko lepší reproduktor, než které jsou v současné době dostupné a kompatibilní se streamovací službou. Nyní lze k přehrávání použít pouze Amazon Echo a Google Home, které jsou na českém trhu dostupné.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim