reklama

Aplikace Fotoaparát Google dostává vylepšení

Aplikace Fotoaparát Google dostává vylepšení
2018-03-16T06:41:29+01:00
• 16. 3. 2018

Fotoaparát Google v poslední době nedostal nikterak významnou aktualizaci a nabízí stále omezené možnosti, které by měly stačit dle Googlu každému běžnému uživateli. Nyní se ale v nejnovější verzi objevilo několik novinek, které spíše mají napomoci v ovládání.

Ikonky a jedno varování navíc

Při spuštění aplikace Fotoaparát Google 5.2 si možná na první pohled nevšimnete ničeho podstatného, byť vám asi bude něco chybět v horní nabídce přepínačů. Google se rozhodl přesunout tlačítko ovládající grid (mřížku při focení) do nastavení. Zde si můžete vybrat celkem ze čtyř možností.

U nastavení ještě zůstaneme, jelikož všechny položky se dočkaly ikon navíc. Ty se nacházejí na levé straně každé možnosti. Jedná se spíše o kosmetickou úpravu, ale možná to napomůže v rychlejší orientaci.

Další změna proběhla u nastavení dvojitého poklepání. Do této chvíle jste mohli v aplikaci tuto funkci povolit nebo zakázat, přičemž umožňovala jen práci se zoomem. Ve verzi 5.2 si ale můžete vybrat mezi zoomem a přepnutím kamer.

Google zavedl do rozšířeného nastavení i novou funkci, která vás může varovat, že čočky jsou špinavé. V základu je tato funkce vypnutá a každý uživatel bude muset provést manuální aktivaci. Ač se nejedná o nějak velkou funkcionalitu, uživatelé budou moci docílit v některých případech kvalitnějších fotografií.

Chystaná novinka

V nové verzi se také podařilo objevit novinku, která bude aktivní zřejmě až později. Jedná se o zkratku aplikace umožňující rychlejší pořízení portrétu. K vyvolání menu bude stačit podržet prst na ikoně aplikace. Zatím nevíme, kdy bude tato funkce k dispozici.

Taktéž se chytrá „Circus mode“, ale netušíme, o co by mělo jít. Možná se jedná o kódové označení nové funkcionality nabízející nějaký speciální režim focení. Na odhalení si ale budeme muset nějakou chvíli počkat.

logo-app Fotoaparát Google Google Inc. Zdarma ANDROID

APK ke stažení – instalujete na vlastní riziko

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim