reklama

Obchod Play zřejmě nabídne video reklamy

Obchod Play zřejmě nabídne video reklamy
2018-03-16T08:59:58+01:00
• 16. 3. 2018
2

Video obsah táhne a upoutá pozornost nejednoho uživatele, ať už v kladném smyslu, nebo ne. Google si nyní pohrává s možností integrace video reklam přímo do Obchodu Play. Samozřejmě se bude jednat hlavně o další způsob monetizace obsahu, přičemž se jedná o další způsob propagace pro vývojáře a různé společnosti.

Video reklamy v obchodě s aplikacemi

Už nyní se můžete setkat s placeným umístěním reklam na aplikace a jiný obsah v Obchodu Play, ale zřejmě se nejedná o dostatečný způsob. I proto možná dochází k testování video reklam. Povzbudivou zprávou může být fakt, že se reklamy nebudou automaticky spouštět.

Budou se nacházet v běžném přehledu dostupných aplikací a zřejmě jen v sekci „Pro vás“. Nebude se nabízet jen jedna, ale rovnou několik, mezi kterými se budete moci posouvat. V první řadě se budou nabízet upoutávky na hry a aplikace, ale počítá s vyšší mírou interaktivity.

Video reklamy

Některé reklamy mohou vycházet přímo ze hry samotné a rovnou nalákat k hraní. U jiných budou možnosti voleb, které budou posouvat děj. Kromě toho bude moci uživatel skrze tyto reklamy získat nejrůznější bonusy, pakliže je nabídne sám vývojář.

V tuto chvíli dochází jen k testování a bude záležet na výsledcích, jestli tento formát uspěje. Rozhodně se jedná o další trochu zajímavější způsob, jak upozornit na aplikace a hry.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

MrEmpiricusX MrEmpiricusX

16. 3. 2018, 10:21
Android aplikace

Vždyť tahle funkce už dávno funguje. Před asi měsícem jsem si na tabletu otevřel google play a automaticky se spousteli videa u her v jejich zvetsenem prehledu… to je fakt novinka

Přemysl Vaculík

VIP 16. 3. 2018, 11:34

Zřejmě jste byl zapojen do beta testu. Funkce ještě není pro všechny.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim