reklama

Společnost Skagen vypouští své první dotykové hodinky Falster

Společnost Skagen vypouští své první dotykové hodinky Falster
2018-03-13T13:36:20+02:00
• 13. 3. 2018
3

Společnost Skagen, spadající pod Fossil group, se zabývá výrobou elegantních hodinek a šperků. Společnost se ale rozhodla jít s dobou a své portfolio hodinek o něco rozšířit. Přesněji o chytré dotykové hodinky s názvem Falster.

Skagen Falster: chytré zařízení na vaší ruce

Minimalistické hodinky od společnosti Skagen pohání Android Wear ve verzi 2.0. V samotném zařízení z nerezové oceli s velikostí 42 mm a tloušťkou 12 mm se ukrývá Snapdragon Wear 2100 od společnosti Qualcomm. Není tedy pochyb o aktuálnosti vnitřností hodinek. Tento procesor byl představen v lednu tohoto roku.

Skagen svoji dotykovou ozdobu pro vaše zápěstí nabídne ve dvou barevných variantách. Ve stříbrné barvě s názvem „Steel Mesh“ a v matně černé „Black Leather“. Ty budou k dostání u předních distributorů hodinek a v online obchodech, udává portál GSMArena.com. Je však jasné, že je řeč o zahraničním trhu. Tam je cenová hranice nastavena od 310 do 325 amerických dolarů. V České republice jsem hodinky objevil s cenovkou kolem 7500 korun.

Hodinky jsou směřované hlavně na styl, tomu přidává hlavně populární minimalistický vzhled. Zařízení navíc disponuje vyměnitelnými pásky, pokud někomu nesednou ty základní. Díky systému Android Wear není problém na hodinkách zobrazovat mapy od Googlu či používat různé aplikace pro sportovce. Díky certifikaci IP67 se nemusíte bát hodinky namočit, sprcha by neměla být dle výrobce žádným problémem.

AMOLED displej se postará o perfektní viditelnost a navíc je šetrný k baterii. To i samotná grafická nadstavba, která obsahuje pouze jednoduché grafické prvky. Takže by hodinky měly vydržet opravdu dlouho. Za zmínku stojí funkce „automatic accuracy“. Nemusíte se tedy trápit s nastavováním vaší aktuální pozice, hodinky ji chytře identifikují. Mimo to hodinky oplývají samozřejmě základními funkcemi, jako je ovládaní hudby, přístup ke zprávám, emailům a další. Google assistant si zde našel také své místo, atak můžete hodinky Falster ovládat hlasem.

Výrobce udává kompatibilitu s iOS 9.0 a novější a systémem Android verze 4.4 a novější. Připojení k telefonu je pak uskutečněno pomocí bluetooth.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Martin Novák

13. 3. 2018, 15:25

Snapdragon Wear 2100
Tento procesor byl představen v lednu tohoto roku.

To mame rok 2016?

Jiří Železný

13. 3. 2018, 15:34

Zdravím, udělal jsem chybu v překladu. Omlouvám se. Ohledně toho roku 2018, to vyšly právě ty hodinky.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat