reklama

Sony přichází s kapesním projektorem MP-CD1

Sony přichází s kapesním projektorem MP-CD1
2018-03-23T06:59:12+01:00
• 23. 3. 2018

Sony představilo kapesní projektor MP-CD1, který zvládne promítat ve velikosti až 120 palců (cca 305 cm) a přitom stačí vzdálenost 3,5 m od plátna, rozlišení je však 854 na 480 pixelů. Váha projektoru se zastavila na pouhých 280 gramech. Je doplňkem mobilního telefonu, notebooku či tabletu doma i na cestách. Hodí pro obchodní prezentace, hraní her, venkovní akce nebo třeba filmové večery s rodinou.

Baterie však nevydrží příliš dlouho

Zařízení může fungovat i na baterii, avšak délka promítání je při plném nabití do dvou hodin, což nemusí vystačit na celý film. Baterie samotná má kapacitu 5 000 mAh, výhodou je, že projektor je možné nabíjet z powebanky pomocí USB-C kabelu. Světelnost MP-CD1 je 105 ANSI lumenů, což je značně málo. Díky rychlému startu do 5 sekund a celou řadou jednoduchých možností připojení pomocí HDMI konektoru lze obsah přehrávat z různých zdrojů včetně počítače nebo dokonce PlayStationu.

Živý obraz projektoru využívá technologii DLP® IntelliBright ™, která pracuje s algoritmy zpracování obrazu pro zvýšení jasu, aniž by došlo ke zvýšení spotřeby baterie. Dataprojektor kvůli svým kapesním rozměrům neoslní ani kontrastním poměrem. Ten se zastavil na pouhých 400:1, což je nízká hodnota. Podíváme-li se na doporučenou cenu 10 000 Kč, tak možná je lepší oželet kompaktnost přístroje a pořídit si větší dataprojektor. Sony bohužel ani u výrobku neuvádí životnost lampy.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim