reklama

Sony přichází s kapesním projektorem MP-CD1

Sony přichází s kapesním projektorem MP-CD1
2018-03-23T06:59:12+01:00
• 23. 3. 2018

Sony představilo kapesní projektor MP-CD1, který zvládne promítat ve velikosti až 120 palců (cca 305 cm) a přitom stačí vzdálenost 3,5 m od plátna, rozlišení je však 854 na 480 pixelů. Váha projektoru se zastavila na pouhých 280 gramech. Je doplňkem mobilního telefonu, notebooku či tabletu doma i na cestách. Hodí pro obchodní prezentace, hraní her, venkovní akce nebo třeba filmové večery s rodinou.

Baterie však nevydrží příliš dlouho

Zařízení může fungovat i na baterii, avšak délka promítání je při plném nabití do dvou hodin, což nemusí vystačit na celý film. Baterie samotná má kapacitu 5 000 mAh, výhodou je, že projektor je možné nabíjet z powebanky pomocí USB-C kabelu. Světelnost MP-CD1 je 105 ANSI lumenů, což je značně málo. Díky rychlému startu do 5 sekund a celou řadou jednoduchých možností připojení pomocí HDMI konektoru lze obsah přehrávat z různých zdrojů včetně počítače nebo dokonce PlayStationu.

Živý obraz projektoru využívá technologii DLP® IntelliBright ™, která pracuje s algoritmy zpracování obrazu pro zvýšení jasu, aniž by došlo ke zvýšení spotřeby baterie. Dataprojektor kvůli svým kapesním rozměrům neoslní ani kontrastním poměrem. Ten se zastavil na pouhých 400:1, což je nízká hodnota. Podíváme-li se na doporučenou cenu 10 000 Kč, tak možná je lepší oželet kompaktnost přístroje a pořídit si větší dataprojektor. Sony bohužel ani u výrobku neuvádí životnost lampy.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat