reklama

Apple Watch dokáží zachytit srdeční problémy s 97% přesností

Apple Watch dokáží zachytit srdeční problémy s 97% přesností
2018-03-23T07:49:16+02:00
• 23. 3. 2018
1

Senzory tepové frekvence vestavěné v Apple Watch a dalších nositelných přístrojích dokáží zjistit abnormální srdeční rytmy s 97% přesností. Potvrdila to nová studie provedená týmem stojící za vznikem fitness aplikace pro Apple Watch. a to ve spolupráci s výzkumníky z University of California.

Více než 139 milionů měření srdeční frekvence a počtu kroků. To jsou data, která byla nashromážděna od 9 750 uživatelů aplikace Cardiogram. Tito uživatelé se dobrovolně přihlásili do projektu Health eHeart Study. Pomocí těchto dat dokázali výzkumníci svou aplikaci vylepšit natolik, že byla schopna zachytit veškeré abnormální srdeční rytmy. Dobrou zprávou je, že se podařilo software podařilo tak dobře vylepšit, že bylo možné pomocí hodinek zachytit srdeční problémy s 97% přesností.

Ovšem i stále nemohou Apple Watch nahradit klasické EKG, čehož si jsou vědomi i samotní výzkumníci. Skvělou informací však je, že dokáží včas upozornit na možné srdeční problémy. Díky tomu můžete předejít různým nebezpečným příznakům a vše začít řešit se svým doktorem.

Apple Watch by mohly získat EKG snímač

Budoucí modely Apple Watch by mohly obsahovat nový speciální snímač – elektrokardiograf (EKG). Díky němu hodinky budou moci lépe odhalit závažné srdeční choroby. S touto informací mimo jiné přišel zahraniční server Bloomberg.

Apple prohlásil, že testuje verzi Apple Watch, která dokáže zaznamenávat elektrickou aktivitu srdce, a to pomocí dvou prstů na obou stranách přístroje. Jedná se o test, který je znám jako elektrokardiogram nebo EKG. 

Ke správnému fungování potřebuje testovaná verze, aby uživatelé stlačili rámeček Apple Watch dvěma prsty. Samozřejmě je důležité, aby jej uživatel neměl na ruce, respektive kolem zápěstí. Je tedy zřejmé, že k EKG vyšetření nestačí pouhý senzor nacházející na spodní straně hodinek. Jakmile uživatel pevně stiskne rukou čidla na bocích rámečku, za malou chvíli se dozví, jakých výsledků měření dosáhl.

Apple Watch by mohly zachránit lidské životy

EKG vyšetření jsou nejčastěji prováděny v lékařských ordinacích a nemocnicích, ale pro ty, kteří potřebují častější sledování, jsou zde připraveny monitory EKG s nepřetržitým používáním. Díky tomu může přístroj odhalit nepravidelné srdeční rytmy a jiné zvláštnosti. Apple Watch by pak měly být schopné předvídat a sledovat srdeční choroby.

Podle kolegů ze zahraničního serveru Bloomberg jsou již první hodinky dávno na světě. Je však velkou otázkou, zda se jich dočkáme již příští rok. Podle mého názoru dočkáme ve chvíli, kdy bude senzor dostatečně kvalitní a společnost Apple je dotáhne do dokonalosti.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Milan Strnadel

23. 3. 2018, 11:39

To jsou reklamní kecy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat