reklama

Oukitel představil U19, slabou kopii iPhone X

Oukitel představil U19, slabou kopii iPhone X
2018-03-11T10:11:28+02:00
• 11. 3. 2018

Oukitel nedávno představil model U18, který kopíruje iPhone X po designové stránce. Po stránce cenové je však desetkrát levnější a tomu odpovídají i jeho hardwarové specifikace. Ještě slabší parametry nabízí nově na MWC představený model U19.

Kompromisy ve výbavě kvůli nízké ceně

Oukitel je znám nižší výbavou u svých zařízení, tomu pak následně odpovídá i výsledná cena zařízení. Nedávno přišli s modelem U18, který se nápadně podobá iPhonu X, avšak cenově je nesrovnatelně levnější. Nyní má U18 bratra s názvem U19, který bude ještě levnější, jelikož parametry jsou ještě slabší. Avšak oproti svému bratrovi má i některé výhody.

Oukitel u U19 razantně snížil hmotnost zařízení z 213 g a 185 g, což je více než přijatelná změna. Zákonitě klesla i kapacita baterie, avšak pouze o 400 mAh z 4000 na 3600 mAh. Displej zůstal stejně velký, pouze se snížila tloušťka zařízení. Oproti modelu U18 chybí například notifikační dioda. Z parametrů se snížila velikost operační paměti, která klesla o padesát procent ze 4 GB na 2 GB. Snížil se i prostor vnitřního úložiště ze 64 GB na 16 GB. Bohužel procesor u U19 není osmijádrový, ale jen čtyřjádrový s taktem 1,3 GHz. U fotoaparátů klesla akorát hodnot megapixelů u selfie kamerky z 8 MPx na 5 MPx. Nepotvrzenou změnou je verze systému Android. Podle dostupných informací by u U19 měl být Android 8.1, zatímco u U18 pouze Android 7.0.

Cena U19 zatím nebyla specifikována, ale s největší pravděpodobností můžeme říci, že bude pod 3000 Kč.

Zdroje: kimovil.com, gizchina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat