reklama

iOS 11: Apple omylem zpopularizoval bizarní chybu zajímavost

iOS 11: Apple omylem zpopularizoval bizarní chybu [zajímavost]
2018-03-21T09:00:22+01:00
• 21. 3. 2018
4

iOS 11 přineslo celou řadu novinek, přičemž mnoho z nich bylo mířeno na tablety iPad. Dočkali jsme se konečně správce souborů, podpory drag & drop funkce a mírné úpravy designu včetně několika nových ikonek v systému. Control center má zcela nový design, stejně jako obchod App Store.

Zcela nová verze mobilního operačního systému tu s námi je zhruba půl roku. Jeden by řekl, že za tu dobu jej Apple řádně optimalizoval a dotáhl k dokonalosti. Takové časy jsou dávno pryč. Samozřejmě bychom si přáli, aby iOS bylo opět bezchybným systémem. Na tuto chvíli si ale budeme muset nějaký ten čas počkat.

iOS 11 je plný chyb

Applu se, zřejmě neúmyslně, povedlo některé chyby iOS 11 zpopularizovat. Společnost totiž nedávno na svém oficiálním YouTube kanále zveřejnila video, respektive reklamu na funkci Face ID, která je dostupná pouze na iPhonu X. Když budete video sledovat velmi pečlivě, na konci videa si všimnete chybné animace systému iOS 11. Přesněji se bavíme o chybě v čase 0:50, kde text uniká z bubliny aplikace iMessage. Poměrně bizarní chyby si nevšimli ani samotní tvůrci videa.

„Mobilní operační systém je nevyzpytatelný již od verze iOS 7, kdy se Apple rozhodl nasadit zcela nové, barevné prostředí plné animací a dalších vychytávek. O chybě byla informována i samotná společnost, respektive šéf softwarového inženýrství Craig Federighi“ – prohlásil Chris Pirillo.

Apple se nyní připravuje na vydání nové verze, pravděpodobně iOS 12, která bude oficiálně představena v červnu na největší vývojářské konferenci WWDC 2018. Na co přesně se iOS 12 zaměří a jaké novinky nás čekají najdete ZDE.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Libor Foltýnek

21. 3. 2018, 10:47

Já nějak nechápu podstatu té chyby, ono to má vypadat jinak nebo co?

Přemysl Vaculík

VIP 21. 3. 2018, 11:03

Ta chyba je drobná a psalo se o ní před několika dny. Jde o to, že se text kompletní zprávy objeví dřív, než animace dokončí rozbalení boxu. Jinak řečeno, text vyjíždí z notifikace.

Libor Foltýnek

22. 3. 2018, 11:10

Aháááá, díky, toho bych si asi nevšiml. Čekal jsem nějaký rozhozený text.

Přemysl Vaculík

VIP 22. 3. 2018, 11:44

To každý. Spíše je divné, že to projde množstvím kontrol a nikdo si toho nevšimne. Jako nic extra, jen je to úsměvné. Proto jsme to označili jako zajímavost.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim