reklama

iOS 12: čekají nás univerzální aplikace a vylepšená stabilita

iOS 12: čekají nás univerzální aplikace a vylepšená stabilita
2018-02-16T07:29:40+02:00
• 16. 2. 2018
2

Před pár týdny došlo k poměrně velkému úniku informací o nově chystaném operačním systému iOS 12, přičemž se šířila zpráva, že Apple může odložit některé nové funkce, a to kvůli záměru zlepšit stabilitu a výkon systému. Nyní se na internetu rozšířila další nová zpráva, přímo od zahraniční agentury Bloomberg. Ta se pochlubila s informacemi o iOS 12, včetně nových funkcí, které lze očekávat od okamžiku oficiálního vydání.

Podle Bloombergu Apple plánuje posunout každoroční vydání nových funkcí, přičemž se nyní zaměří na zdokonalování těch stávajících. Dojít by tak mělo hlavně k zlepšení stability a výkonu samotného systému. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva, neboť o to iOS uživatelé nějaký ten pátek žádají. Nová strategie navíc poskytne mnohem více času inženýrům, kteří se mohou nyní více soustředit na jednotlivé problémy iOS.

Jde o strategii, kterou Apple neoficiálně přijal v letošním roce, kdy mimo jiné uvolnil funkce jako Apple Pay Cash a iCloud pro zprávy. Ovšem i tak bychom se s největší pravděpodobností měli dočkat některých nových funkcí, včetně aktualizace, která integruje Animoji do FaceTime. Navíc Apple plánuje představit svou technologii Face ID také na iPad, který bude představen v průběhu tohoto roku.

iOS 12: v hlavní roli univerzální aplikace

Snad největší aktualizací sytému iOS 12 bude zavedení univerzálních aplikací. Apple chystá zavedení vývojářského nástroje, díky kterému budou moci programátoři vyvíjet univerzální aplikace pro iOS a macOS. Speciální vývojářský nástroj umožní vývojářům vytvářet takové aplikace, které budou bez problémů fungovat jak na počítačích s macOS, tak také na iPadech či iPhonech s iOS.

Přínos pro vývojáře je zřejmý – ušetřené peníze za vývoj dvou aplikací. Programátoři totiž musí vytvořit aplikaci pro každou platformu zvlášť, což stojí nejen obrovské peníze, ale také čas. Místo dvou zcela odlišných verzí tak bude stačit pouze jedna, jež bude kosmeticky upravena, a to pro jednotlivé platformy.

Apple si od této novinky slibuje mnohem větší a kvalitnější propojení jeho ekosystémů, včetně usnadnění práce vývojářů třetích stran. Vytváření podobného typu aplikací je mnohem přívětivější.

K dalším možným novinkám můžou patřit přepracované aplikace od Applu, vylepšení funkce Nerušit a mnohem hlubší integrace hlasové asistentky Siri.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Bob Michal

16. 2. 2018, 9:30

Snad to bude volba lepší. Chtělo by to opravit i systém na hodinkách. Nefunguje to jako předchozí verze a je to škoda. Ty vychytávky předtím byli lepší. No uvidíme s čím nás překvapí tento rok. :))

Zdeněk Koutský

16. 2. 2018, 11:36

Rozhodně by na tom iOS 12 mělo být lépe než dosavadní verze, tedy alespoň co se stability týká. Tak uvidíme :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim