reklama

V loni bylo dodáno na trh méně chytrých telefonů

V loni bylo dodáno na trh méně chytrých telefonů
2018-03-07T14:00:40+01:00
• 7. 3. 2018
3

Analytická společnost IDC vydala každoroční shrnutí v dodávkách chytrých telefonů na mobilní trh za celý rok 2017 a první prognózy hovoří o mírném propadu, za kterým údajně stojí asijští uživatelé. Nicméně samotné výrobce v horizontu 5 let čeká vzestup. V roce 2016 bylo dodáno o 7 milionů zařízení více, což při srovnání s rokem 2017 vytváří pokles o 0,5 % bez ohledu na operační systém. Obě hlavní platformy se víceméně podílely stejným dílem.

Nové technologie budou lákadlem

Letošnímu roku zavládnou telefony s úhlopříčkou displeje nad 5,5 palce a výrobci je především rozliší kvalitou zpracování, typem displeje nebo různými vlastnostmi. Příští rok převezmou štafetu telefony podporující sítě 5. generace v čele s firmou Qualcomm. Už v roce 2022 bude téměř pětina chytrých telefonů podporovat tuto hojně očekávanou technologii. Jeden z manažerů Anthony Scarsella uvedl, že pro uživatele zůstane důležitá rychlost, výkon, životnost baterie a dostupná cena.

Proto podle analytiků v následujících letech dojde k růstu o 2,8 %, a v roce 2022 bude dokonce dodáno 1,68 miliardy chytrých telefonů. Ryan Reith z vedení IDC dodal, že výrazný vliv měl pokles o 5 % v Číně a o 3,5 % v regionu EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika). Nakonec z pohledu operačních systémů jasně vládne Android s 85,1 %, dále následuje iOS s 14,8 % a ostatním platformám patří symbolických 0,1 % (dohromady 2,2 milionů zařízení).

Zdroj: idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Karel Zybal

17. 3. 2018, 6:39
Android aplikace

možná to bude i tím že se dělají čím dal lepší MT a v současné době již toho není moc čím lze navnadit uživatele ,aby si předraženou novinku koupil. Displeje už jsou pres celý přední, dokonce přetekly i pres oblé hrany. teď se snaží zaujmout výřezem na horní straně, či vysokou světelnosti, nebo dvěma kamerami s rozostřeným pozadím. Výkon u některých již skoro dosáhl výkonu starších NB. Z telefonů se stává přenosné PC, pohotový fotoaparát, záznamník,navigátor, osobní trenér našich sportovních výkonů, atd. Ono už toho moc není co by šlo nacpat do malé krabičky, už zbývá jen rolovaci, či holografický displej.

wil hermes

7. 3. 2018, 17:36
Android aplikace

sám jsem tomu přispěl, že jsem nepřispěl

Přemysl Vaculík

VIP 7. 3. 2018, 17:49
Android aplikace

A já se zrovna snažil :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim