reklama

Huawei Y5 Lite (2018) – v hlavní roli Android Go

Huawei Y5 Lite (2018) – v hlavní roli Android Go
2018-03-07T12:44:50+01:00
• 7. 3. 2018

Operační systém Android ve verzi Oreo (Go Edition) má za sebou první velkou vlnu novinek, které přišly během letošního veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. O první zástupce se konkrétně postaraly společnosti Alcatel, Nokia a čínské ZTE. Všechny nové modely nabízejí úplný základ, což už v úvodu bylo vlastně předznamenáno samotným Googlem. Podle aktuálních informací zanedlouho přinese svůj přírůstek také firma Huawei.

Očekávejme minimum změn

Zveřejněná zpráva počítá s tím, že čínský výrobce poprvé platformu Oreo (Go Edition) nasadí u připravovaného modelu Y5 Lite (2018). Součástí výbavy by měl být čtyřjádrový procesor MT6737m od MediaTeku běžící pod taktovací frekvencí 1,1 GHz po boku grafického čipu Mali T720 MP2. Displej zatím s neznámou úhlopříčkou získá jen základní rozlišení 854 x 480 pixelů. Následující týdny budou určitě upřesňovat jednotlivé prvky, které nebudou mít daleko od loňského Y5 Lite (2017).

Systém počítá s minimální kapacitou operační paměti RAM, takže i v tomto případě lze očekávat velikost do 1 GB ve spojení s 8GB nebo 16GB úložištěm pro vlastní data. Samozřejmostí budou předinstalované aplikace, jako je Gmail Go, Assistant Go, Files Go, Maps Go nebo speciální nabídka dalších „Go“ aplikací v obchodu Google Play. Konkurence chce zahájit prodej v nejbližších týdnech, takže Huawei nesmí zůstat pozadu.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim