reklama

Chrome nedovoluje pořizování snímků obrazovek v anonymním režimu

Chrome nedovoluje pořizování snímků obrazovek v anonymním režimu
2018-03-26T08:39:31+01:00
• 26. 3. 2018

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Většina dnešních nejen mobilních webových prohlížečů podporuje anonymní režim, v rámci kterého nedochází k ukládání historie nebo jakýchkoliv dat. Dalo by se říci, že skrze něj lze prohlížet webové stránky, jako byste neměli ani nastavený prohlížeč. Chrome pro Android není výjimkou, a jak se zdá, Google šel v ochraně soukromí ještě dále.

Pořizování snímků obrazovek

Chrome od verze 65 nyní nepodporuje pořizování snímků obrazovek – nedovolí vytvoření „screenshotu“. Dokonce nelze pořídit snímek prázdné anonymní karty. Pakliže se o to pokusíte, budete ihned informováni, že aplikace nedovoluje tuto funkci. Nebudete si tak moci zachytit, jak třeba vypadá web, když o vás nic neví nebo něco podobného.

Google ale šel dál a kromě vypnutí této funkce v rámci anonymního režimu nevytvoří ani náhled pro seznam nedávných aplikací. Zde jednoduše místo ukázky otevřeného webu zanechá bílou plochu s logem prohlížeče.

pořizování snímků obrazovek

Ukázka běžného načtení webu a anonymního prohlížení

Je otázkou, proč se tak Google rozhodl. Zatím nemáme k dispozici jakékoliv vyjádření a můžeme jen spekulovat. Snažili jsme se dohledat nějakou možnost v rámci experimentálního nastavení, jestli jde deaktivovat tuto funkci, ale nic jsme nenašli.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michal Bursík

26. 3. 2018, 9:03
Android aplikace

Teď jsem to prověřoval, a i ve verzi 65.x lze dohledat, jaká videa byla v Chrome spuštěna v anonymním režimu. Stačí si v Androidu spustit tzv. Notification Log. Tak bacha pánové ;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim