ZTE Axon 9 zachycen na nových snímcích

ZTE Axon 9 zachycen na nových snímcích
2018-02-19T12:00:42+02:00
• 19. 2. 2018

Společnost ZTE neuhlídala před širokou veřejností nástupce současného modelu Axon 7. Přestože bychom měli očekávat mobilní novinku s názvem Axon 8, tak čínský výrobce toto označení v sérii zcela vynechá z neznámého důvodu. Číňané jsou sice posedlí významy čísel, ale právě číslo 8 symbolizuje štěstí a nebude tedy pravou záminkou. Poslední generace značně přesluhuje a v květnu by měl završit druhý rok působení na trhu.

Až čtvrt terabytu na vlastní data

ZTE Axon 9 má disponovat 6palcovým AMOLED displejem s rozlišením QHD+ a opět s poměrem stran 18:9. Hardwarovou část vyplní osmijádrový procesor Snapdragon 845 od Qualcommu nebo grafický čip Adreno 630. V nejvyšší konfiguraci pro nejnáročnější uživatele přijde vhod sestava 256GB interního úložiště a 6GB operační paměti RAM. Také ještě počítají s variantou 128GB úložiště a 6GB paměť RAM či cenově dostupnější verze v podobě 4GB paměť RAM a 64GB úložiště.

Zadní i přední partie nabídne dva senzory fotoaparátu. Vzadu bude plnit hlavní funkci 20megapixelový snímač, kdežto vpředu vynikne 13megapixelový snímač. Softwarovou stránku zaštítí systém Android ve verzi 8.0. Následně fotografie ze sociální sítě Sina Weibo odhalují přepracovaná přední tlačítka. Prodejní cenu údajně chtějí držet v rozmezí 550 až 630 dolarů (tj. cca 11 231 – 12 865 Kč bez daně) a datum představení není bohužel zatím známo.

Zdroj: androidhits.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat