reklama

Tyto aplikace nejvíce zpomalují a vybíjí váš telefon

Tyto aplikace nejvíce zpomalují a vybíjí váš telefon
2018-02-19T15:26:39+01:00
• 19. 2. 2018
7

Společnost Avast udělala průzkum aplikací, které nejvíce zatěžují systém Android. Též se zaměřila i na ty, které nejvíce spotřebovávají baterii vašeho telefonu. Paradoxní se stala aplikace Clean Master, která telefon nezrychluje, naopak ho extrémně zatěžuje.

Facebook v top desítce již nenajdete

Dříve byly za největší konzumenty baterie a výkony určeny aplikace jako je Facebook, WhatsApp, Instagram či Messenger. Ty už však v seznamu top deseti aplikací, které zatěžují telefon či mu nadměrně konzumují baterii však nenajdete. Česká firma Avast sesbírala data pomocí své aplikace Avast Android App Performance & Trend Report. Sesbíraná anonymizovaná data z více než 3 milionů Android zařízení na celém světě za období červenec – září 2017 se zabývá se pouze aplikacemi, které jsou k dispozici na Google Play a mají minimálně 50 tisíc stažení.

Top 10 aplikací, které nejvíce zatěžují Android během aktivního používání.

Seznam výše uvedených aplikací uvádí nejnáročnější aplikace na výkon zařízení. Budete-li například Google Docs a přitom používat chatovací aplikaci LINE, možná zaznamenáte zpomalení systému. Obdobná situace může například při čtení pdf souborů v aplikaci Adobe Acrobat Reader. Pozor si dejte i na Clean Master, ten spíše než aby systém zrychloval a čistil, tak ho velice zatěžuje. Samotné používání této aplikace je kontraproduktivní. Na prvním místě se umístila aplikace od Samsungu s názvem WatchOn.

Top 10 aplikací, které nejvíce zatěžují Android, když běží na pozadí.

Dominance Googlu a Samsungu

Druhý obrázek ukazuje aplikace, které vám nejvíce spotřebovávají baterii, když je používáte. Na prvním místě se opět, jako u předešlého seznamu nejvíce zatěžujících aplikací, umístil opět na prvním místě. Konkrétně jde o aplikaci AllShare. Dokonce obsadil i druhé místo s chatovací aplikací ChatOn and Video Chat. Samsung se dále umístil i na čtvrtém a osmém místě. Zbytek příček si rozebraly aplikace přímo od Google. Nalezneme zde například Google Play Music, Maps či sociální síť Plus. Překvapivě se zde umístil i vyhledávací box.

Problém se starými telefony

Devět z deseti uživatelů operačního systému Android má zařízení Samsung, ukázala zpráva. A polovina z nejčastěji používaných smartphonů je starší dvou let.

„Naše analýza nabízí přehled aplikací, při jejichž používání by uživatelé měli zpozornět, pokud jim často dochází místo, baterie nebo mobilní data v zařízení. Zároveň přinášíme tipy, jak pracovat s nastavením telefonu, aby se lidé těmto problémům vyhnuli,“ řekl Gagan Singh, prezident mobilní divize Avastu a dodal: „Je alarmující, kolik starších modelů Samsungu se stále používá. Tito uživatelé možná nevědí, že Samsung nevydává pravidelné aktualizace zabezpečení pro starší modely svých smartphonů, což je potenciálně rizikové.“

Zdroj: press.avast.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dušan Vondráček

20. 2. 2018, 18:15

Avast by měl být hned na začátku. Toto je jen reklama na Avast. :-D

Milan Linhart

20. 2. 2018, 15:57

Prosím o radu, mám zopo 2 roky starej, fotí natáčí, meseenger whatsapp, facebook vše funguje, žádnej problém, rychlost dostačující. Ale ted poslední týden se mi tam nainstaloval Emoji Flashlight a booster, akorát to zpomaluje telefon, obtežuje reklamama a bere data ( na reklamy) když nejsem na wifi. Už jsem to 2x odinstaloval a zase se to samo na instalovalo. V nastavení jsem nikde nenašel zakázat automatickou instalaci, jen v obchod play jsem dal aktualizace – nikdy, což samozřejmě nepomohlo, co s tím? linhart.rakovnik@seznam.cz

Tomáš Kubišta

19. 2. 2018, 23:01

Nejvíc mi mobil zatěžoval právě avast, po stažení nějaký aktualizace. (Využití baterie 38%)

Petr Fiala

19. 2. 2018, 22:48

Martine Dřímale, jsem úplný laik a kdysi jsem clean master měl a měl jsem pocit, že pomáhá. Můžu se zeptat co je u něj špatně?

Přemysl Vaculík

VIP 19. 2. 2018, 22:55
Android aplikace

Clean maže data jiných aplikací za cílem úspory, ale bohužel tyto aplikace potřebují svá data, takže je pokaždé znovu vytvoří = spotřeba energie a výkonu.

chybí mi v tom seznamu avast…

Martin Dřímal

19. 2. 2018, 19:40

jojo, clean master :D :D
Marně lidem vysvětluju co to je – pořád si to do těch telefonů prostě budou cpát.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim