reklama

Twitter: uživatelé se nyní více angažují, může za to délka tweetu?

Twitter: uživatelé se nyní více angažují, může za to délka tweetu?
2018-02-14T07:29:35+01:00
• 14. 2. 2018
1

Poslední statistiky nám ukázaly, že rozšířená délka tweetů o 280 znaků není jedinou věcí, kterou si uživatelé na Twitteru tak pochvalují. Podle generálního ředitele společnosti Twitter, Jacka Dorseyho, rozšířená délka tweetu ve skutečnosti nezměnila délku samotných zpráv, které uživatelé vypouští do světa. Uživatelé se však nyní více angažují.

„Jedna z věcí, kterou jsme sledovali, byla, zda průměrná velikost tweetů ovlivní velikost samotných zpráv. To se však nestalo. Zaznamenali jsme, že lidé mají nyní mnohem více prostoru a více se angažují. V průběhu sledování jsme také zjistili, že uživatelé častěji retweetují a začínají sledovat ostatní.“

Zdvojnásobení počtu znaků skutečně zvýšilo průměrnou délku tweetů, tedy alespoň o malé procento. Ovšem podle neoznačeného grafu, který společnost Twitter zveřejnila, je zřejmé, že tweety si zachovaly stejnou délku – méně než 50 znaků (průměrně). Lidé se však často dostávají na hranici 140 znaků, což nebylo obvyklé.

Twitter zažívá dobré časy

Produktová manažerka Twitteru, Aliza Rosen, prohlásila následující „věděli jsme, že lidé potřebují více než 140 znaků, aby mohli snadněji a rychleji tweetovat. Ovšem i tak lidé většinu času tweetují pod 140 znaků, díky čemuž zachovávají stručnost“Zatímco měsíční uživatelé Twitteru do značné míry pozastavili svou činnost na síti, Twitter dokázal přepnutím na 280 znaků udržet ostatní uživatelé a k tomu nabrat nové.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jiří Mareš

18. 2. 2018, 1:00

Twitter jsem si nejvíce oblíbil ze všech sociálních sítí. Hlavně jsem rád, že stále zobrazuje příspěvky chronologicky. Tohle mi dost vadí na Facebooku, kde nějaký algoritmus v pozadí určuje, jak mi bude řadit příspěvky do Timeline.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim