Snapdragon 845 otestován, je lepší v každém benchmarku

Snapdragon 845 otestován, je lepší v každém benchmarku
2018-02-12T07:32:10+02:00
• 12. 2. 2018
1

V prosinci minulého roku jsme se dočkali oficiálního uvedení SoC Snapdragon 845, který zamíří do top modelů většiny výrobců již letos. Prozatím jsme měli k dispozici jen „papírové“ specifikace. Je samozřejmé, že se jedná o nejvýkonnější procesor z dílny Qualcommu a bude jen záležet na výrobcích, co z něj vymáčknou.

Není žádným překvapením, že Snapdragon 845 bude vládnout benchmarkům, aspoň co se týče světa Androidů. Pokud vezmeme v potaz slavný test AnTuTu, tak v současnosti v žebříčku vede iPhone 8 Plus s 217 385 body. Jelikož se redakcím podařilo získat na testování referenční zařízení Qualcommu s novým procesorem, bylo možné prověřit výkon. Testovací mobil dosáhl v AnTuTu na 265 924 bodů. To je již citelný rozdíl, co se týče surového výkonu.

Snapdragon 845 – vítěz v každém benchamrku

Web Android Police porovnal referenční zařízení se Snapdragonem 845 s ostatními top modely a výsledky nejsou nikterak překvapivé. Konkrétně se v testu porovnávaly mobily Huawei Mate 10 Pro (Android 8.0), Galaxy Note 8 (Android 7.1, Snapdragon 835), Galaxy S8+ (Android 7.0, Exynos), Pixel 2 XL (Android 8.1) a OnePlus 5T (Android 8.0). Všechny patří mezi současnou špičku a rozhodně si u nich nelze stěžovat na nedostatek výkonu, proto následné grafy berte jen jako ukázku možností.

Taktéž došlo na srovnání jednotlivých řad procesorů společnosti Qualcomm – Snapdragon 626, Snapdragon 821, Snapdragon 835 a Snapdragon 845. Zde jde spíše vidět, jak velké rozdíly jsou v oblasti výkonu mezi jednotlivými verzemi.

Bylo a je zřejmé, že Snapdragon 845 nabízí dostatek výkonu. Nákup mobilů s tímto procesorem nebude doprovázet nespokojenost v oblasti výkonu. Spíše bude záležet jen na výrobcích, jak tuto novinku použijí a co z ní vymáčknout. Samotné benchmarky jsou skutečně jen orientační, jelikož některé firmy půjdou v optimalizaci ještě dál a pokusí se dostat Snapdragon 845 na hranice maximálního výkonu.

Na druhou stranu se dá očekávat zlevnění mobilů se Snapdragon 835, který stále poskytuje dostatek výkonu a bude ho mít ještě nějakou dobu.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ján Valkovič

12. 2. 2018, 16:38

Skóre v AnTuTu je ok, ale v Geekbench som čakal viac. Zaujímavé bude, ak sa potvrdí sľubovaný výkon Exynosu 9810, ktorý ale pravdepodobne neuvidíme, pretože Samsung mu bude musieť ubrať výkon, aby európska verzia S9 nebola oproti americkej príliš výkonná :-)
https://youtu.be/aKq6r2QggMk

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat